Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Pięć setów we Wrocławiu

Pięć setów we Wrocławiu

Płomień Sosnowiec wygrał po pieciu setach z drugą drużyną wrocławskiej Gwardii. Po pierwszej rundzie spotkań fazy zasadniczej, Sosnowiec zajmuje 3. miejsce w II grupie II ligi kobiet.

Z dużym zainteresowaniem czekano we Wrocławiu na mecz pomiędzy 3. i 4. zespołem 2. grupy II ligi kobiet. Obie drużyny przed tą konfrontacją miały tyle samo punktów, a dzisiejszy mecz decydował o lepszej pozycji wyjściowej przed drugą rundą rozgrywek.

Trzy pierwsze akcje meczu to dobra gra Impelu, który po ataku Aleksandry Krzos i zagrywce Katarzyny Świderskiej prowadził 3-0. Następnie do „głosu” doszli goście, wśród których wyróżniły się w tym secie i w całym meczu obie środkowe: Marta Adamus i Dorota Bednarczuk, 8-4 dla Sosnowca. Między innymi Skuteczne bloki gości zmusiły Zbigniewa Barańskiego do wzięcia czasu, ale choć gra Impelu się poprawiła, remis 20-20, to dalej skutecznie punktował już tylko Płomień wygrywając pierwszego seta 25-20.

Z Magdaleną Balewską (zamiast Oli Krzos) w składzie wyszedł Impel do drugiej partii. Zmotywowane gospodynie objęły prowadzenie 10-7 po serii pięciu punktów z rzędu (dobre zagrywki Agaty Talisz). Jeszcze dwie udane zagrania Świderskiej i skuteczny blok Talisz/Aleksandra Szafraniec i Impel powiększył przewagę do 16-11. W drużynie z Sosnowca jeszcze próbowała walczyć na siatce Izabela Nowińska, ale po dwóch atakach Małgorzaty Ślęzak (najlepiej atakującej Impelu w tym spotkaniu) i zagrywce w aut Elżbiety Bąk, gospodynie wyrównały stan meczu na 1-1.

Trzeci set, najbardziej zacięty w tym meczu, to początkowo stany remisowe aż do rezultatu 7-7. Potem siedem skutecznych zagrań Płomienia (5 błędów własnych Gwardii!), a w międzyczasie trener Barański „poprosił” na boisko Krzos za Ślęzak, 14:9 dla Płomienia. Grę miejscowych ożywiło wejście Pauliny Dubas (trudna zagrywka) gdyż po tej zmianie z kolei dziewięć zagrań zapisano na konto Gwardii, przy jednej tylko skutecznej Sosnowca. W tym czasie znakomicie blokowały Szafraniec/Talisz, a w ataku myliły się sosnowiczanki, 19:15 dla Impelu. Seria zmian dokonana przez Piotra Augustyna – trenera Płomienia – przyniosła w końcu rezultat dla tej drużyny i po atakach Adamus i Bąk oraz błędach wrocławianek to znów goście wyszli na prowadzenie 23:21. Po ataku kapitana zespołu w Górnego Śląska Olgi Baraniec Płomień miał pierwszą piłkę setową, ale Dubas i Szafraniec zdołały jeszcze zniwelować przewagę gości 24:24. „Zbawienny” dla Sosnowca okazał się w tym momencie powrót podstawowej rozgrywającej tej drużyny Katarzyny Bajorek, która świetnie podała piłkę w I tempie do Adamus, a później sama wykonała asa kończąc tym samym tą emocjonującą partię, 26:24 dla Płomienia. W całym meczu 2-1 dla gości.

Wbrew zapowiedziom z seta trzeciego, czwarta partia była bez „historii”. Zdeterminowane zawodniczki Zbigniewa Barańskiego dosłownie „rozbiły” Sosnowiec wygrywając 25:10. W ataku znakomicie kończyły akcje Ślęzak i Talisz, a pięć bloków wrocławianek i osiem błędów własnych gości zdecydowało o wysokiej przegranej Płomienia w tej partii.

Piąty set to ciekawa gra po obu stronach siatki, 7:7. Następnie po ataku Olgi Baraniec i błędzie w ataku rozgrywającej gospodyń – Świderskiej – goście wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu. Na boisku w drużynie z Sosnowca – nie pierwszy zresztą raz – pojawiła się 14-latka Daria Anton, a Płomień dzięki dwóm blokom powiększył swoją przewagę do trzech punktów, 11:8. Sosnowiczanki myliły się na zagrywce (w całym tie-breaku oddały aż sześć punktów z błędów własnych), ale swą niemoc we wprowadzaniu piłki do gry nadrabiały skuteczną obroną i atakiem. Myliły się też wrocławianki, szczególnie w ataku – Krzos, Balewska (weszła na krótko za Krzos), a skuteczna tym razem zagrywka Doroty Bednarczuk, najpierw as, a później wprowadzona trudna piłka, przesadziła o rezultacie seta i meczu, 14:9 dla gości. Drugiego meczbola wykorzystała atakująca Płomienia Elżbieta Bąk i to goście mogli się cieszyć ze zwycięstwa na wyjeździe za dwa punkty. 15: 11 w secie piątym, a całym spotkaniu 3-2 dla Płomienia.

Impel Gwardia II Wrocław – WSZiM Płomień Sosnowiec 2:3

(20:25, 25:17, 24:26, 25;10, 11:15)

Impel: M. Ślęzak, A. Krzos, A. Szafraniec, J. Kowalska, A. Talisz, K. Świderska, J. Brożek (L) oraz P. Stanecka, M. Balewska, P. Dubas

Płomień: O. Baraniec, I. Nowińska, M. Adamus, D. Bednarczuk, K. Bajorek, E. Bąk, A. Recheta (L) oraz D. Anton, P. Janus, K. Stygar.