Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Przeszkadzają polskim siatkarzom

MŚ: Przeszkadzają polskim siatkarzom

Kto? Podpici kibice, wśród nich działacze - także z PZPS-u - i siatkarscy sędziowie. Siatkarze i inni członkowie kadry, coraz śmielej skarżą się na nich, choć nie wszyscy oficjalnie, bo w hałaśliwej grupie są ważne "figury" polskiej siatkówki.

Głównym zapiewajłą jest organizator olsztyńskiego Memoriału Wagnera. Każde słowo „kibiców” w niemal pustej hali jest świetnie słyszalne na boisku, a doping przybrał formę dość osobliwą, popularne są przyśpiewki w rodzaju „Piotrek Gruszka niech żyje, niech się z nami napije”.

W bawełnę nie owijał m.in. Michał Winiarski. – Zachowanie tych kibiców? Nie chce mi się tego nawet komentować – rzucił, ale po chwili dodał: – Kiedy w głuchej ciszy idzie się na zagrywkę i słyszy takie dziwne piosenki, np. pozdrowienia pod adresem swoich kolegów, których i my znamy, kiedy brakuje typowej sportowej atmosfery, to nie sposób się od tego odciąć. To przeszkadza i rozprasza.Łukasz Kadziewicz, który rok temu został wyrzucony z reprezentacji, bo zabawił w nocnym klubie, ironizował. – Serdecznie pozdrawiam działaczy, robią wspaniałą reklamówkę całemu krajowi. Pamiętam, że niektórzy z nich wydawali na mnie wyroki w zeszłym roku. Zostałem rozebrany na części, byłem wciągany w niezłe bagienko. Ja opinii nie chcę wydawać, tego, co się dzieje, nie trzeba komentować. Ci ludzie tworzą klimat polskiej siatkówki – zakończył środkowy kadry.

Trener Raul Lozano ma o tyle dobrze, że okrzyków nie rozumie. – Nie rozumiem, dlatego nie chcę komentować treści tych słów, ale to nie znaczy, że niczego nie zauważyłem – powiedział. – Widzę, że te śpiewy nie sprawiają przyjemności zawodnikom, wiem, że ich denerwują. A wolałbym, żeby kibicowanie pomagało, nie szkodziło.

Autor tekstu – Rafał Stec

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved