Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Po meczu z Kanadą powiedzieli…

MŚ: Po meczu z Kanadą powiedzieli…

- W pierwszej rundzie nie mieliśmy mocnych rywali, ale Kanada to już nie jakiś tam zespół. Rywale zagrywali mocno, ale dużej krzywdy nie robili nam - mówił polski libero Piotr Gacek.

Może po meczu wyglądałem na spokojnego, ale wcale taki nie byłem. Musimy być poukładaną drużyną w czasie Mistrzostwa Świata, gdzie każde spotkanie jest bardzo ważne i może zadecydować o wszystkim. W czasie Ligi Światowej i po niej rozegraliśmy z Kanadą pięć spotkań i wszystkie były dla nas ciężkie – powiedział po spotkaniu z Kanadą Raul Lozano, trener polskiej reprezentacji. – Prezentowaliśmy prawie ten sam poziom, zwłaszcza w bloku i w obronie. Ani razu nie wygraliśmy tak zdecydowanie, jak dziś – dodał Lozano.

Zdajemy sobie sprawę, że może polskich kibiców już trochę nudzić to ciągłe nasze 3:0 – żartował tuż po spotkaniu trener Alojzy Świderek.A mówiąc poważnie, bardzo obawiałem się tego meczu z Kanadyjczykami, w rozmowie z chłopakami porównywałem go do spotkania z Japonią. Wymagający, rozważny przeciwnik, z którym trzeba wygrać, by spokojnie myśleć o kolejnych meczach – dodał trener Świderek.

Okazało się, że dziś rywal nie postawił nam trudnych warunków, nie mieliśmy większych problemów, by zdominować grę i spokojnie wygrać to spotkanie. Bardzo dobre zmiany dali dziś Łukasz Żygadło i Grzesiek Szymański. Zwłaszcza ten pierwszy pokazał spokojną, mądrą grę, co cieszy w perspektywie kolejnych spotkań – zakończył drugi szkoleniowiec polskiej reprezentacji.

Podeszliśmy do meczu odpowiednio skoncentrowani i to jest najważniejsze. Jutro mamy wolną chwilę na odpoczynek a już pojutrze zagramy najważniejszy dla nas mecz – mówił po spotkaniu z Kanadą libero polskiego zespołu Piotr Gacek.

Cieszę się ze świetnej gry chłopaków, bo naprawdę spisują się znakomicie. Wszyscy dobrze rozumiemy się na boisku – uważa nasz libero. – Mecz z Rosją jest dla nas bardzo ważny, ale będziemy przygotowywać się do niego tak samo jak do każdego innego, także tak, jak do spotkania z Kanadą – zapowiada zawodnik AZS-u Częstochowa.

Piotr Gruszka: Wygraliśmy, bo cały czas graliśmy na takim samym poziomie koncentracji. Myślę, że dojrzeliśmy już do zwycięstw.

Łukasz Kadziewicz: Zaprezentowaliśmy się dziś bardzo dobrze. Kanada jest silnym zespołem, ale potrafiliśmy z nią wygrać nie tracąc seta. Teraz jesteśmy gotowi na mecz z Rosją.

Glen Hoag (trener reprezentacji Kanady): Na chwilę obecną Polska jest dla nas zbyt mocnym zespołem, ale starałem się, by zespół utrzymał dobry poziom gry. Myślę, że w pierwszym secie i po części także w drugim to się udało i z gry w tych fragmentach meczu jestem zadowolony.

Murray Grapentine (kapitan reprezentacji Kanady): Myślę, że w końcu zagraliśmy całkiem dobrze, ale nie potrafiliśmy wywrzeć na rywalach presji blokiem i dobrą obroną. Gdy Polacy przedzierali się przez blok, nasza obrona nie istniała, i dlatego punktowali nas jak chcieli.

Frederic Winters (skrzydłowy reprezentacji Kanady): Polska pokazała dziś dlaczego nie przegrała jeszcze seta. Dobrze znaliśmy ten zespół, ale i oni znali nas, bo w tym roku graliśmy ze sobą cztery razy. Nie byliśmy w stanie wykonywać swoich zadań tak, jak chcieliśmy to robić.

źródło: FIVB, PZPS, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved