Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ gr. E: Bezproblemowe zwycięstwo Rosji

MŚ gr. E: Bezproblemowe zwycięstwo Rosji

Reprezentacja Rosji, bez problemów, wygrała kolejne spotkanie w grupie E. Rosjanie ograli 3:0 zespół Portoryko. Aleksiej Kazakow, cały mecz spędził dzisiaj na ławce rezerwowych.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla Rosjan, a trener Carlos D. Cardona poprosił o pierwszą przerwę już przy stanie 3:6. Zaraz po przerwie najlepiej dotychczas punktujący wśród zawodników Portoryko, Hector Soto, został dwukrotnie zatrzymany przez rosyjski blok. Rosjanie często wykorzystwywali doskonałą dyspozycję Semena Połtawskiego, zawodnicy z Ameryki Środkowej z kolei grali głównie na Soto. Przy stanie 15:10 potężnym atakiem popisał się Alexander Korneev i Rosjanie schodzili na drugą przerwę techniczną prowadząc sześcioma punktami. Portorykańczycy próbowali jeszcze odrobić straty za sprawą dobrej gry Luisa Rodrigueza i Victora Rivery, ale końcowka seta należała do Sbornej.

Drugi set Portorykańczycy rozpoczęli od ciągłych ataków, ale Rosjanie dobrze grali blokiem raz po raz zatrzymując Soto. Trener Cardona był zmuszony poprosić o przerwę przegrywając 6:11. Korneev i Połtawski byli nie do zatrzymania a ich zagrywki siały spustoszenie w obronie drużyny Portoryko, która przegrywała już 14:21. Rosjanie w tym secie pozwolili jeszcze zdobyć przeciwnikom tylko dwa punkty i prowadzili już 2:0.

Podobny przebieg miała trzecia partia spotkania. Rosjanie skutecznie powiększali przewagę, a przerwy nie pomagaly zszokowanym i przestraszonym Portorykańczykom. Z dobrej strony pokazał się Alexander Volkov. Rosjanie wygrali seta do 15 i pokazali, że nawet z Kazakowem na ławce są w stanie wygrywać mecze na mistrzostwach świata. Cały mecz trafnie scharakteryzował Zoran Gajic, który powiedział z rozbrajającą szczerością: – Nasza taktyka była prosta. Musieliśmy ten mecz wygrać, i zrobiliśmy to. Jestem zadowolony z rezultatu.

To był pierwszy mecz, w którym zostaliśmy aż tak zdominowani przez przeciwnika – powiedział trener Portoryko, Carlos D. Cardona. – Nie był to zły mecz w naszym wykonaniu, ale Rosjanie na wiele nam nie pozwolili.

Portoryko – Rosja 0:3 (20:25, 16:25, 15:25)

Portoryko: Rivera J., Rivera V., Perez, Estevez, Rodriguez, Soto, Berrios (l) oraz Mattias, Escalante, Muniz, Bird i Quinones

Rosja: Korneev, Volkov, Abramov, Grankine, Poltavsky, Kuleshov, Verbov (l) oraz Kosarev