Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Dobro drużyny ważniejsze niż pieniądze

MŚ: Dobro drużyny ważniejsze niż pieniądze

Czołowi atakujący Mistrzostw Świata w Japonii, Ivan Miljković oraz Marcos Milinkovic, zgodnie twierdzą, że nie zależy im bardzo na indywidualnych wynikach i walczą dla całej drużyny.

Grający dla Serbii i Czarnogóry Miljković oraz dla Argentyny Milinkovic zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce w rankingu najlepiej punktujących zawodników. Wyprzedza ich jedynie Portorykańczyk, Hector Soto. To właśnie ci gracze zdobyli dla swoich zespołów najwięcej punktów w zakończonym niedawno meczu (Serbia i Czarnogóra wygrała z Argentyną 3:1). Milinkovic zdobył 15 punktów, a Miljkovic 27.

Dla najlepszego atakującego mistrzostw przewidziana jest premia w wysokości 75000 dolarów. Jest to z pewnością kusząca nagroda, ale obaj atakujący mają zupełnie inne priorytety. – Jeśli chodzi o ilość zdobytych punktów, to jest to moja osobista sprawa – powiedział kapitan Argentyny, Milinkovic po niedzielnym meczu. – Moje cele na tych mistrzostwach nie są związane z moją osobą, lecz z tym, co osiągniemy jako drużyna.Do tej pory Milinkovic zdobył 137 punktów, z czego 122 punkty z ataku, 10 z bloku i 5 z zagrywki. Jego skuteczność w ataku wynosi 46.21%. Miljkovic natomiast, uważany przez wielu za najlepszego siatkarza na świecie, zgromadził dotychczas 138 punktów, w tym 129 w ataku, 8 w bloku, 1 z zagrywki. Zawodnik ten atakuje ze skutecznością 54.89%.

27-letni zawodnik, który na co dzień gra we Włoszech, nie przejął się zbytnio faktem, że jego skuteczność w ataku spadła. – Przypuszczałem, że tak będzie. Czekają nas trudne mecze – szczególnie z Polską, więc nie będzie ona już tak wysoka – powiedział Miljkovic. – Ale to nie jest najważniejsze i nie przejmuję się tym za bardzo. Tak długo jak wygrywamy, jestem szczęśliwy i mam nadzieję, że uda nam się kontynuować tę dobrą passę – zakończył Serb.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved