Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Liga Europejska 2007

Liga Europejska 2007

Dwanaście europejskich drużyn, podzielonych na trzy grupy, przystąpi w przyszłym sezonie do rozgrywek w Lidze Europejskiej. Mecze grupowe rozpoczną się 25 maja. Gospodarzem turnieju finałowego, na początku lipca, będzie Portugalia.

W pierwszej edycji Ligi Europejskiej triumfowali Rosjanie, którzy w lipcu 2005 roku pokonali Finlandię. W tym roku triumfatorami tych rozgrywek zostali Holendrzy. W finałowym spotkaniu pokonali Chorwację, na trzecim miejscu uplasowała się Grecja po zwycięstwie nad Turcją.

W przyszłym roku w Lidze Europejskiej wystąpi już nie osiem, a dwanaście zespołów. Nie będzie wśród nich Chorwacji (grała w tym roku) oraz ponownie zabraknie Finlandii. Drużyny zostały one podzielone na 3 grupy, z której do turnieju finałowego awansują zwycięzcy. Udział w finałach ma zapewniony Portugalia, która będzie organizatorem Final Four. Rozgrywki grupowe toczyć się będą się toczyć od 25 maja do 1 lipca. Turniej finałowy rozegrany zostanie w dniach 7-8 lipca.Podział na grupy w Lidze Europejskiej:

Grupa A    Grupa B    Grupa C

Holandia    Grecja     Turcja
Niemcy     Czechy     Słowacja
Hiszpania   Portugalia   Estonia
Belgia     Słowenia    Łotwa

Najmocniejsza wydaje się grupa A, w której rewelacyjnie grający w mistrzostwach świata Niemcy rywalizować będą z Hiszpanami i Holendrami.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved