Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Czy podwórkowe trzepaki zostaną zajęte?

Czy podwórkowe trzepaki zostaną zajęte?

Dobra gra reprezentacji Polski w mistrzostwach świata, jeszcze bardziej nakręca popularność siatkówki w kraju. Na pewno gdybyśmy mieli większą salę, to mogłoby ćwiczyć więcej osób - mówi trener Avii Świdnik Krzysztof Lemieszek.

W naszym mieście wielu kibiców pamięta jeszcze czasy znakomitej Avii z Tomaszem Wójtowiczem. Jeden z zawodników z tamtego okresu Ryszard Rzędzicki zajmuje się szkoleniem. Pamiętam jak w połowie lat siedemdziesiątych wszystkie trzepaki na podwórkach były zajęte przez dzieci, które grały w siatkówkę. Teraz możemy mieć coś podobnego – mówi szkoleniowiec świdniczan.

Krzysztof Lemieszek dodaje, że nic tak nie nakręca koniunktury na daną dyscyplinę sportu niż sukcesy reprezentacji.” „Siatkówka jest od lat popularna w Polsce, ale sukcesów nie mieliśmy – powiedział. – Odnosiliśmy pojedyncze zwycięstwa, ale medalu brakowało. Gdyby tak w Japonii drużyna stanęła na podium, to sale zapełniłyby się ćwiczącymi do granic wytrzymałości.Trener Avii dostrzega optymistyczne komentarze i opinie po zwycięstwach polskich siatkarzy. – Boję się tylko, żeby jak przegramy z Rosją i Serbią, co jest możliwe, żeby wahadło emocji nie odchyliło w drugą stronę i nie rozpoczęła totalna krytyka zawodników. W Polsce jest to możliwe – powiedział trener I-ligowej Avii. – W meczach z Rosją i Serbią bardzo ważne będzie nastawienie psychiczne. Stać nas na pokonanie tych zespołów. Najwyższy czas, żeby to zrobić.

Ogromne zainteresowanie siatkówką jest również w Białymstoku. – W pracy jest to obecnie dyżurny temat do rozmów – mówi Jacek Wesołowski z I-ligowego Pronaru Hajnówka. – Siatkarze jakby doskonale rozumieli potrzeby pracowników. Gdy zaczynają o siódmej, to szybko kończą i jeszcze na dziewiątą do roboty można zdążyć. Zespół spisuje znakomicie. Nie należy marudzić, że mamy takich a nie innych rywali. Trzeba grać swoje. Uważam, że drużynę stać na medal.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved