Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Zoran Gajić: W półfinale będziemy bardziej wypoczęci

Zoran Gajić: W półfinale będziemy bardziej wypoczęci

Zdaniem trenera Rosji Zorana Gajića grupa, która rozgrywa swojej mecze w Hiroszimie jest znaczniej silniejsza od tej, której zespoły grają w Sendai. - To ma swoje dobre strony, w półfinale będziemy bardziej wypoczęci - powiedział.

W sobotę Rosja pewnie pokonała Argentynę 3:0 (25:18, 25:20, 25:14). Gajic był bardzo zadowolony ze statystyk indywidualnych poszczególnych jego graczy.

Samo zwycięstwo nie jest niespodzianką – powiedział trener Rosji. – Argentyna prezentuje poziom podobny do Kanady, z którą wygraliśmy w pierwszej fazie turnieju. Cieszą mnie dane statystyczne sobotniego spotkania. Bardzo dobry procent przyjęcia miał nasz libero Wierbow. Dużo piłek wygrali Kosariew i Abramow. Praktycznie nie popełniliśmy błędów przy zagrywkach, zarówno tych bitych bardzo mocno jak i taktycznych.Trener Rosji podkreślił bardzo dobrą grę obu rozgrywających – Grankina i Makarowa. – Już teraz można powiedzieć, że zabranie ich na mistrzostwa świata było jak najbardziej prawidłowe – uważa Zoran Gajic. – Dobrych rozgrywających trzeba przygotować co najmniej pięć lat. W perspektywie igrzysk olimpijskich nie było już na co czekać.

Według Zorana Gajica ósemka drużyn grających w Hiroszimie jest zdecydowanie silniejsza niż w Sendai. – Moi obserwatorzy regularnie oglądają to co się tam dzieje – powiedział Gajic. – Plusem jest, że my w zwycięstwa wkładamy mniej sił niż czołowe zespoły z Hiroszimy. Jeżeli wszystko będzie normalnie, to do półfinałów przystąpimy bardziej wypoczęci.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved