Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Szpital w Avii, mecz z Energetykiem przełożony

Szpital w Avii, mecz z Energetykiem przełożony

Nie zobaczymy w weekend w akcji siatkarzy świdnickiej Avii, która miała rozegrać mecz I ligi z Energetykiem Jaworzno. Wielu czołowych siatkarzy choruje, więc spotkanie przełożono.

Mecz 8. kolejki I ligi siatkówki między Avią a Energetykiem zaplanowany był na sobotę, ale ze względu na ogłoszoną w czwartek żałobę narodową Polski Związek Piłki Siatkowej przełożył go na niedzielę. Plaga chorób sprawiła, że zarząd Avii poprosił PZPS o zmianę tego terminu. Związek się na to zgodził. – Taka sytuacja jest dla nas korzystniejsza, bo drużyna jest zdziesiątkowana, a poza tym na niedzielę zaplanowano już inne rozgrywki w naszej hali – tłumaczy trener Sławomir Czarnecki.

Spotkanie ważne, bo Avia w przypadku zwycięstwa mogłaby wyprzedzić energetyków, którzy z takim samym bilansem punktów plasują się o jedno miejsce wyżej w ligowej tabeli.Problemy świdniczan zaczęły się w Pucharze Polski i w wyjazdowym meczu z Gwardią we Wrocławiu. Tam groźnej kontuzji ścięgna Achillesa doznał Marcin Ogonowski, który nie zagra co najmniej do końca tej rundy. Potem przeziębił się Mariusz Kowalski, który obecnie ma zapalenie płuc i leży w szpitalu, a następnie temperatury dostał leczący się do dziś Tomasz Bogusz. Natomiast przedwczoraj zachorował także Jakub Guz. – Data meczu, który mieliśmy zagrać jutro, jeszcze nieustalona. Natomiast już w najbliższą środę jedziemy do Gorzowa, gdzie rozegramy przełożone spotkanie z pierwszej kolejki z tamtejszym GTPS – dodaje trener Czarnecki.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved