Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Ryszard Bosek: Martwić się, to zawsze jest o co

Ryszard Bosek: Martwić się, to zawsze jest o co

Myślę, że Polacy są już myślami przy meczu z Rosją i mam nadzieję, że koncentracji wystarczy im jeszcze na tyle, by spokojnie ograć słabszą Kanadę - powiedział po meczu z Tunezją Ryszard Bosek, mistrz olimpijski z Montrealu.

Spotkanie z Tunezją w wykonaniu naszych siatkarzy mimo wszystko oceniam jako dobre, ponieważ starczyło im koncentracji na tyle, by wygrać 3:0. Nie zawsze tak się dzieje i wtedy jest kłopot.

Trener Jastrzębskiego Węgla za największy pozytyw meczu uznał przyjęcie i atak. –Na dzień dzisiejszy właśnie atak jest naszą najmocniejszą stroną. Ale generalnie do naszego zespołu nie można się o nic przyczepić. Natomiast zagrywka kuleje – to jest taki element, że kiedy trener widzi, że nie idzie, trener musi zmienić ją na tyle, by jego zawodnicy zbyt dużo serwisów nie psuli. To taki element, który trochę zależy też od dyspozycji dnia i tak do końca nie da się go perfekcyjnie wyćwiczyć. Kiedy serwis nie idzie, wówczas trzeba zastosować inny wariant – zagrywkę szybującą, tak zwaną „brazylijkę”. To mamy dobrze opracowane.Następne spotkanie w Saito reprezentacja Polski zagra z Kanadą. Wg Ryszarda Boska jest to zespół odbiegający poziomem od naszej drużyny, który nigdy się nie poddaje. –Kanadyjczycy to trochę francuska szkoła siatkówki, trochę amerykańska. Pewien poziom ci zawodnicy prezentują, ale na pewno nie mogą nam zagrozić, jeżeli my będziemy dobrze skoncentrowani. W zespole Kanady gwiazd nie ma co szukać. Nie zakładam, że Kanada może nam zrobić jakąś krzywdę. Nie ma tego w moich założeniach i myślę, że w założeniach trenerów i zawodników też nie, choć największą rolę będą tu odgrywać sami siatkarze.

Na pytanie czy nie mamy się o co martwić odpowiedział: – Martwić to się zawsze jest o co. Teraz czekają nas mecze z dwoma zespołami z najwyższej półki, które widzą, że my jesteśmy na fali i na pewno do spotkań z biało-czerwonymi przystąpią bardzo skoncentrowane. Z nimi możemy mieć już kłopoty.

Na podstawie rozmowy Grzegorza Wojnarowskiego (wp.pl)

źródło: mssiatkarzy.wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved