Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Pokazać swój charakter

Pokazać swój charakter

fot. archiwum

Siatkarki I-ligowego UMKS-u Łańcut w niedzielne przedpołudnie podejmować będę we własnej hali ekipę Skry Bełchatów. Skra to przeciwnik z tak zwanej górnej półki. Nie oznacza to jednak, że nie jest on dla gospodyń meczu do ogrania.

Siatkarki z Łańcuta w bieżącym sezonie nie wygrały we własnej hali jeszcze meczu. – Nie wiem co się z dziewczynami dzieje – mówi szkoleniowiec łańcuckiego teamu, Roman Murdza . – Na wyjazdach gramy, zdobywamy punkty, a u siebie zupełna klapa. Jestem z tym zespołem na co dzień. Jestem na treningach, na meczach i widzę co on potrafi. Przecież ja firmuję UMKS swoim nazwiskiem i zależy mi aby nas jak najlepiej postrzegano. Widzę, jak dziewczyny walczą na wyjazdach. Nie ma dla nich straconych piłek, są piękne akcje i wymiany. Na treningach jest to samo. Całe zło zaczyna się jednak kiedy muszą zagrać przed własną publicznością. Dopada je wtedy jakaś dziwna niemoc, po prostu paraliż. Nic im nie wychodzi, grają bez wiary w końcowy sukces i w efekcie go nie odnoszą. Myślę, że leży to w ich psychice. Trzeba jednak się odblokować i równie udanie co na wyjazdach zagrać przed własną publicznością. Dziewczyny przecież muszą pokazać wszystkim, że maja tak zwany charakter – kończy trener Murdza.

 

Mówi się, że kobieta zmienną jest. W Łańcucie wszyscy liczą na to, że w niedzielę siatkarki UMKS-u zmienią się nie do poznania i pokażą kawałek dobrej siatkówki. Wszyscy zdają sobie z tego sprawę, że ze Skrą wygrać będzie niezmiernie ciężko. Jeżeli podopieczne trenera Murdzy w niedzielę przegrają jednak z ekipą z Bełchatowa, nikt na pewno głowy im za to nie urwie. Tylko na litość boską! – niech będzie to przegrana po walce na całego.źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved