Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Po meczu z Tunezją powiedzieli…

MŚ: Po meczu z Tunezją powiedzieli…

- To spotkanie nie było może popisem wirtuozerii w naszym wykonaniu, ale mieliśmy je cały czas pod kontrolą i to jest ważne – powiedział po meczu z Tunezją trener Alojzy Świderek.

W najbliższych spotkaniach postaramy się zagrać najlepiej, jak umiemy. Tunezja zagrała dziś dobrze, dla mnie nie jest istotne, czy wygrywamy 3:0, czy nie. Chcemy po prostu zwyciężać, niezależnie od tego jakim wynikiem zakończymy spotkanie – powiedział po spotkaniu z Tunezją trener reprezentacji Polski Raul Lozano. – Najważniejsze mecze, z Serbią i Czarnogórą, Kanadą oraz Rosją wciąż przed nami, więc musimy utrzymywać koncentrację na wysokim poziomie – dodał trener Lozano.

Zmiana Grześka Szymańskiego dobra, bo jak zawsze wniósł wysoką skuteczność w ataku. Nie była ona jednak podyktowana zdrowiem Mariusza Wlazłego, bo czuje się bardzo dobrze, jednak chcemy dać mu odpocząć, bo przed nami kolejna seria spotkań z zaledwie jednym dniem przerwy. Myśleliśmy też o zmianie: Gruszka za Świderskiego, jednak wynik w końcówce nie do końca na nią pozwolił – dodał trener Alojzy Świderek.Mecz nie był najlepszy w naszym wykonaniu. Ze słabszymi zespołami czasem tak gra wygląda, wcześniej było tak na przykład z Portoryko. Nie można grać kilku spotkań pod rząd z taką samą wysoką koncentracją. Gdybyśmy w tym meczu zagrali odpowiednio skoncentrowani, na pewno nie byłoby żadnych problemów. Jestem przekonany, że w tych najważniejszych meczach jeśli o to chodzi będzie dużo lepiej – dodał II trener polskiej kadry.

Przed Polakami mecz z dużo silniejsza Kanada, jutro o 5.00 czasu polskiego. – Kanada to zdecydowanie silniejszy i bardziej wymagający przeciwnik niż Tunezja. Oba zespoły znają się dobrze, są przygotowane do tego spotkania i niczym się nie zaskoczą. Myślę, że aby z nimi wygrać musimy grać konsekwentnie swoje – podsumował trener Świderek.

Obiekt w Sendai jest dużo mniejszy od tego w Saitamie, poza tym ciężko się gra po dwóch dniach przerwy, do tego jeszcze z takim rywalem, który jest teoretycznie słabszy – powiedział po meczu z Tunezją Sebastian Świderski. – Trzeba było jednak zagrać swoje i wygrać. Liczy się zwycięstwo, choć trzeba też zacząć liczyć małe punkty. Dobrze byłoby wygrać z Rosją, wtedy nie będziemy musieli ich liczyć – dodał popularny „Świder”.

W pierwszym spotkaniu drugiej fazy grupowej Polacy mieli przypięte do koszulek czarne, żałobne wstążki. To wyraz solidarności z rodzinami górników, którzy zginęli w kopalni „Halemba”. – Choć jesteśmy wiele kilometrów od kraju, solidaryzujemy się z rodzinami górników. To wielka tragedia nie tylko tych ludzi i ich rodzin, ale także nas wszystkich – mówił polski skrzydłowy.

Piotr Gruszka: Muszę powiedzieć, że mogliśmy zacząć lepiej niż to zrobiliśmy, ale tak czy inaczej byliśmy w stanie do końca grać na dobrym poziomie. W najbliższych spotkaniach musimy dać z siebie wszystko, bo druga runda będzie znacznie trudniejsza niż pierwsza.

Daniel Pliński: Wygraliśmy sześć spotkań nie tracąc nawet seta. Dziś znów się to udało, choć w trzecim secie nie było łatwo. Musimy w kolejnych meczach grać znacznie lepiej, niż w tym.

Antonio Giacobbe (trener rep. Tunezji): Wiedziałem, że to będzie trudne spotkanie i powiedziałem o tym moim zawodnikom. Myślę, że Polska zagrała na wysokim poziomie, zwłaszcza w bloku. Staraliśmy się z całych sił, ale niestety okazało się, że to nie wystarczyło. Jeśli można być usatysfakcjonowanym porażką, to jestem nią usatysfakcjonowany, bo graliśmy dobrze.

Ghazi Guidara (kapitan rep. Tunezji): Myślę, że Polacy są bardzo dobrze zgrani, ich obrona i atak także są znakomite. Mimo że w trzeciej partii gra była wyrównana nie udało się nam wygrać i tego żałuję.

Edward Skorek, mistrz świata z Meskyku 1974 i mistrz olimpijski z Montrealu 1976: Dziś ponownie zagraliśmy zespołowo. O sile zespołu świadczy to, że każdy zawodnik kończy piłki i Paweł Zagumny może przy rozegraniu wykorzystywać różne warianty. To jest problem dla przeciwników, bo nie wystarczy ustawić bloku na jednego zawodnika. Nasza gra jest trudniejsza do rozszyfrowania. Ponownie dobrze funkcjonował blok, co u przeciwników zawsze podkopuje wiarę w sukces. Jednak przed meczami z Serbią i Rosją musimy poprawić zagrywkę, bo przy ich znakomitym przyjęciu i szybkiej grze mogą się pojawić problemy z ustawieniem bloku. Dobrą zmianę dał dziś Grzegorz Szymański. Już od kilku lat jest mocnym punktem reprezentacji i pokazał, że nie brakuje mu ogrania. Szymański pokazuje, że jest w stanie zastąpić Mariusza Wlazłego. To jest bardzo ważne, że mamy dwóch równorzędnych atakujących.

Ryszard Bosek, były trener reprezentacji Polski, trener Jastrzębskiego Węgla: Wszystko idzie w dobrym kierunku, jednak trzeba się skoncentrować na meczach najważniejszych. Cieszy, że nie widać w grze polskiego zespołu dekoncentracji. Mamy dobry układ gier – te mecze są dla nas rozgrzewką przed najważniejszymi spotkaniami. Cieszy dobra postawa Szymańskiego. Nie jest łatwo wejść dopiero na szósty mecz, jednak Szymaski pokazał, że nie brakuje mu ogrania i że jest w stanie zastąpić Mariusza Wlazłego. Cały turniej bardzo dobrze gra Paweł Zagumny. Wreszcie nie ma problemów z kontuzjami i widać, że gra bardzo mądrze. Wie, kiedy trochę odpuścić, odpocząć, żeby uniknąć urazu, dzięki czemu utrzymuje cały czas wysoką formę i nie zdarzają mu się słabsze mecze.

Maciej Jarosz, były trener Yawalu Częstochowa, trzykrotny wicemistrz Europy: Przeciwnicy jak na razie nie byli najlepsi, ale nie można marudzić, że nasi zawodnicy są w dobrej formie, że wygrywają. Widać, że są pewni fizycznie i psychicznie. Są jednak elementy, w których mogłoby być lepiej. Dziś słabo funkcjonowała zagrywka – poza asem Sebastiana Świderskiego właściwie nie zrobiliśmy przeciwnikowi krzywdy zagrywką. Z trudniejszymi przeciwnikami trzeba będzie zagrywać agresywniej i skuteczniej. Dobrze zagraliśmy w przyjęciu, ale w meczach z Serbią i Rosją będzie trzeba połączyć dobre przyjęcie ze skuteczną zagrywką.

źródło: gazeta.pl, PZPS, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved