Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Alejandro Spajic: Serbia i Rosja silniejsze od Polski

Alejandro Spajic: Serbia i Rosja silniejsze od Polski

- Serbowie oraz Rosjanie są silniejsi od Polaków i raczej to oni awansują do półfinałów z grupy w Sendai - mówi wieloletni zawodnik reprezentacji Argentyny, Alejandro Spajić. - Nam powtórzyć wynik sprzed czterech lat będzie bardzo trudno.

Mamy w składzie dużo młodych zawodników. Nasz rozgrywający ma 18 lat. To jak na tę pozycję jest trochę za mało. Ze składu, który grał w poprzednim czempionacie pozostało zaledwie czterech zawodników.

Celem siatkarzy Argentyny było zajęcie miejsca w przedziale 5-8. Teraz jest to praktycznie nierealne. – Z Portoryko przegraliśmy gdyż nie znaliśmy tego zespołu – powiedział Spajic. – Spotkaliśmy się z nimi pierwszego dnia. Jest to drużyna jednego zawodnika. Hector Soto zdobył 38 punktów. Gdy jednak zostanie wyłączony z gry, to Portorykańczycy niewiele znaczą. Japończycy jak zawsze dobrzy są w przyjęciu i obronie czego nie można powiedzieć o ataku. Gdy tylko zagrywką wybije się ich odbiór, to tracą na wartości. Na koniec Polska, najsilniejszy rywal w grupie A. Jest to bardzo mocna drużyna, dobrze ułożona ze świetnym atakiem i blokiem. Stylem jest podobna do Rosji.Według Spajica przyjęcie w zespole rosyjskim opiera się na Aleksieju Wierbowie. – Moim zdaniem najsilniejsza jest piątka – Brazylia, Francja, Rosja Serbia i Polska – mówi argentyński środkowy. – Jednak Serbowie i Rosjanie są silniejsi od Polaków i raczej to oni awansują do półfinału z grupy w Sendai. Brazylii dobrze zrobiła porażka z Francją. Teraz poważnie potraktują każdego przeciwnika. Już w tym turnieju nie przegrają.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved