Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Ryszard Bosek: Polaków stać na medal

Ryszard Bosek: Polaków stać na medal

Pięć wygranych spotkań bez straty seta. Polacy jak burza przeszli przez rywali w pierwszej rundzie japońskich mistrzostw świata. Ryszard Bosek twierdzi, że kadrę Raula Lozano stać na to, aby z Japonii wrócić z jakimś medalem.

Naszych siatkarzy stać na wszystko, nawet na zdobycie medalu – powiedział ŻW Ryszard Bosek, jeden z siatkarzy legendarnej drużyny Huberta Wagnera, która wywalczyła złote medale na mistrzostwach świata (1974 rok) oraz igrzyskach olimpijskich (1976 rok).

Zdaniem Boska, w tym roku otworzyła się przed Polakami wielka szansa na odniesienie sukcesu. – Pierwsza runda pokazała, że mamy bardzo mocny zespół, który jest świetnie przygotowany do turnieju. Paweł Zagumny i pozostali nasi siatkarze są w życiowej formie – twierdzi Bosek, były selekcjoner reprezentacji Polski.Na naszą korzyść przemawiają także słaba grupa i korzystny terminarz. W drugiej rundzie Polacy mają przecież do rozegrania tylko dwa trudne mecze z Rosją oraz Serbią i Czarnogórą, przed którymi, co ważne, będziemy mieli dzień odpoczynku. Spotkania z Tunezją i Kanadą powinny być dla nas tylko spacerkiem.

W sprzyjających okolicznościach może się nawet okazać, że aby awansować do półfinałów, musimy wygrać tylko z Rosją, a ostatnie spotkanie z Serbią nie będzie miało znaczenia. Już dawno nie mieliśmy tak wielkiej szansy na zdobycie medalu na mistrzostwach świata – dodaje Bosek, trener Jastrzębskiego Węgla.

źródło: Życie Warszawy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved