Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Reprezentacja Kanady przed meczami drugiej rundy MŚ

Reprezentacja Kanady przed meczami drugiej rundy MŚ

Prowadzona przez Glenna Hoaga, Kanada, jak wszystkie ekipy grające w drugiej rundzie MŚ, intensywnie ćwiczy przed kolejnymi meczami. Najpierw w grupie E Kanadyjczycy zmierzą się z Japonią. Później przyjdzie czas na Polskę...

Podopieczni Glena Hoaga liczą na to, że uda im się dzięki swojej dobrej postawie na mundialu, zająć miejsce w czołowej „10”. – Naszym głównym celem jest teraz zrobienie wszystkiego, aby uplasować się wśród najlepszych dziesięciu zespołów na świecie. Będzie to już dla nas wielki sukces. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że każdy mecz będzie dla nas trudny. Wiemy, że Japończycy są dobrze przygotowani, widzieliśmy ich w akcji. Poza tym to gospodarze turnieju. Zrobią wszystko, aby wygrać – mówi trener Kanadyjczyków.

Glenn Hogan uważa, że zwycięstwo jego siatkarzy w spotkaniu z Koreą jest dobrym prognostykiem przed sobotnim meczem z Japonią. – Wygraliśmy z Koreańczykami 3:2. To drużyna, która gra azjatyckim stylem. To powinno nam pomóc w pojedynku przeciwko gospodarzom. Przede wszystkim musimy być niezwykle uważni, cierpliwi w swoich poczynaniach – mówi Hoag.O ile przed meczem z Japonią trener Hoag zachowuje spokój, to przed spotkaniem z Polską jest bardziej zaniepokojony. Twierdzi jednak, że: – Graliśmy już z Polską drużyną zeszłego lata. Był to dobry występ moich siatkarzy. Dlatego myślę, że teraz stać moich zawodników też na dobre zaprezentowanie się.

Dla młodych zawodników reprezentacji Kanady, występ na japońskim mundialu to okazja do zdobycia doświadczenia i zebrania dobrej nauki na przyszłość. – Będziemy walczyć w każdym meczu, ale jednocześnie dla siatkarzy to możliwość zdobycia doświadczenia. Niektórzy z moich graczy będą grać w 2008 czy 2012 roku, czyli na igrzyskach olimpijskich, gdzie presja może być jeszcze większa niż teraz. Obecne mistrzostwa to dla nich prawdziwe przetarcie – kończy kanadyjski trener.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved