Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Nasz zespół jest jak bokser

MŚ: Nasz zespół jest jak bokser

- W sobotę z Tunezją oraz w niedzielę z Kanadą, nasi siatkarze poradzą sobie bez najmniejszych problemów - twierdzi Andrzej Grzyb, menedżer siatkarski z Rzeszowa. - O wejściu do półfinału przesądzi środowy mecz z Serbią i Czarnogórą.

Mamy olbrzymią szansę na czołową czwórkę. Widziałem naszych chłopaków w Japonii. Wyglądają jak bokser przed walką. Nic do nich nie dociera. Są maksymalnie skoncentrowani i realizują założenia taktyczne – dodaje Grzyb. – Lozano chroni ich przed dziennikarzami. To co zrobili z Japonią, było jak mistrzostwo świata, ale 50-procentowy udział w tym zwycięstwie miał Lozano, a 50 procent zawodnicy.

Pierwszym rywalem biało-czerwonych w II rundzie odbywających się w Japonii mistrzostw świata będzie, w sobotę w Sendai, Tunezja. Dzień później nasz zespół spotka się z Kanadą. We wtorek Polska zagra z Rosją i będzie to najprawdopodobniej mecz o awans do półfinału.W środę rywalem Polski będzie Serbia i Czarnogóra. Polska, podobnie jak Serbowie, do II rundy awansowała z bilansem trzech zwycięstw i zero porażek. Rosja jeden mecz przegrała (0:3 z Serbami).

Serbia ma znakomity zespół, ale nie jest on przygotowany na rozegranie 11 meczów. Liczę, że drużyna ta będzie słabła i bardzo dobrze, że gramy z nimi ostatni mecz – analizuje Grzyb.

Rosjanie są z kolei nieobliczalni. Mecz z nimi to duża niewiadoma. Mają niesamowitą siłę rażenia w ataku, ale rozegranie i przyjęcie to ich słabe punkty – zauważa menedżer, który w piatek leci do Moskwy.

Wobec braku Uszakowa i Chamuckiego oraz kontuzji Tietuchina, wśród rosyjskich dziennikarzy zapanowała konsternacja. Obaj rozgrywający są z Dynama Moskwa i panuje opinia, że był to wybór polityczny. Po prostu trener musiał ich zabrać. Nie ma przyjęcia, nie ma dokładnego dogrania na skrzydła i ataki nie będą aż tak mocne. Na razie zaciskajmy kciuki, aby nasi zawodnicy znokautowali Tunezję i Kanadę. O Rosjanach i Serbach pomyślimy w niedzielne popołudnie – dodaje.

źródło: Nowiny - gazeta codzienna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved