Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Milena Rosner już w Hiszpanii

Milena Rosner już w Hiszpanii

Po powrocie do Polski z mistrzostw świata 2006 w Japonii, Milena Rosner nie miała chwili czasu na odpoczynek. Wsiadła szybko w samolot i poleciała na Teneryfę, do swego nowego klubu.

W pierwszym po swoim przybyciu meczu ligowym Marichalu grała około dziesięciu minut.

Trenerzy wiedzieli, że jestem zmęczona i nie eksploatowali mnie – powiedziała. – Oczywiście później nie miałam już taryfy ulgowej. Tutaj bardzo ciężko pracuję, treningi mamy dwa razy po dwie i pół godziny dziennie. Siłownia jest cztery razy w tygodniu tak jak w Polsce w okresie przygotowawczym.Spar Marichal Teneryfa jest jednym z najsilniejszych klubów w lidze hiszpańskiej. – Cele stawia się tutaj zwykle najwyższe – mówi Milena Rosner. – Walczymy o mistrzostwo Hiszpanii, Puchar i Final Four w Lidze Mistrzyń. W fazie grupowej LM na drodze siatkarek z Teneryfy staną m.in. Winiary Kalisz. – Tak dobrze się kalendarz ułożył, że 13 grudnia zagramy u siebie z dziewczynami z Kalisza, a tydzień później przyjedziemy do nich na rewanż. Będę mogła zostać w Polsce na Boże Narodzenie. Tutaj w Hiszpanii świętują tylko Wigilię i pierwszy dzień. W drugi dzień będziemy miały już trening.

Milena Rosner jest bardzo zadowolona z warunków jakie otrzymała w swoim nowym klubie. – Wszystko zostało zapięte na ostatni guzik – powiedziała. – Wszelkie moje uwagi czy życzenia dotyczące np. sprzętu są realizowane od ręki. Atmosfera w klubie pod kierunkiem brazylijskich trenerów jest wyśmienita. Reprezentantka Polski jeździ fiatem punto podobnie jak pozostałe jej koleżanki z klubu. W Marichalu jest jedną z trzech zawodniczek, obok Holenderki i Turczynki, które grały w ostatnich mistrzostwach świata.

Myślę, że w Hiszpanii mamy początek boomu na siatkówkę kobiecą – powiedziała Milena Rosner. – Kontrakty podpisało kilka znanych zawodniczek z Lubow Sokołową i Małgosia Glinka. Poza Teneryfą do czołówki ligowej zaliczają się Albacete, Murcia i Hotel Cantur.

Pogoda jest na Teneryfie znakomita. Na naszą uwagę, że zimą Milena Rosner pewnie będzie musiała założyć bluzkę z długim rękawem odpowiedziała, że wystarczy z krótkim. Mamy już prawie zimę a temperatura wynosi ponad dwadzieścia stopni – śmieje się Milena Rosner.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved