Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Kozłowski: Jestem młodym, spokojnym człowiekiem

Michał Kozłowski: Jestem młodym, spokojnym człowiekiem

Michał Kozłowski to zawodnik młodego pokolenia. Jest rozgrywającym w Mostostalu-Azoty. Ostatnio miał szansę pograć w meczach pucharowych kędzierzynian, a cały czas przygotowuje się z zespołem do rozgrywek PLS-u.

Jacek Żuk:

Co zadecydowało, że podobnie jak starszy brat wybrałeś właśnie siatkówkę?Michał Kozłowski:Na pewno o tym wyborze zadecydowały rodzinne tradycje. Mój tato był kiedyś siatkarzem i siłą rzeczy blisko mi było do siatkówki. Później ojciec trenował mojego brata i w tym czasie zadecydowało się chyba, że i ja postanowiłem uprawiać tę dyscyplinę sportu.

Później trafiłeś do Spały i młodzieżowej reprezentacji Polski. Jak wspominasz tamten okres?

Bardzo dobrze. To były piękne lata. Stanowiliśmy naprawdę zgraną ekipę, a do tego doszły jeszcze sukcesy, które nie tylko motywowały do pracy, ale też dawały bardzo dużo radości.

Na twojej pozycji gra wielu niewysokich zawodników, a w specyfice gry na rozegraniu zapisana jest sprawność fizyczna i charyzma. Czy w związku z tym łatwiej tu przebić się siatkarzom niższym niż na przykład na ataku, nie mówiąc już o środku siatki?

To fakt, że niskich zawodników trenerzy ustawiają na rozegraniu. Nie wiem, dlaczego tak się dzieje, ale może wynika to z tego, o czym powiedziałeś, a może sądzą, że grając na przyjęciu czy na ataku nie poradzą sobie. To ich decyzja i trudno z nią polemizować.

Na rozegraniu liczy się również doświadczenie. Czy nie zniechęca cię, że trudniej wam wejść do zespołów niż waszym rówieśnikom pełniącym inną rolę w zespołach?

To prawda. Trzeba być naprawdę utalentowanym i bardzo się wyróżniać, aby od razu kierować grą zespołu PLS. Tu, oprócz talentu, wymagana jest duża cierpliwość.

Ostatnio miałeś szansę trochę pograć. Jesteś zadowolony ze swoich występów?

Trochę w dobrej grze przeszkadzała mi choroba, ale generalnie myślę, że nie mam się czego wstydzić.

Czy czujesz się już na siłach, aby przejąć odpowiedzialność za kierowanie grą Mostostalu w meczach ligowych z trudnymi przeciwnikami?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie, bo myślę, że oprócz mojego odczucia ważna jest opinia trenerów i to oni więcej mogliby opowiedzieć o tym, jakie postępy zrobiłem w ostatnim czasie.

Jaki typ wystawy czy rozegrania najbardziej ci leży i czujesz się w nim dobrze?

To nie jest tak, że wolę jedną czy drugą strefę, jeden czy drugi typ wystawy. Staram się doskonalić wszystkie i wzbogacać swój warsztat, bo w meczu w ułamku sekundy trzeba podejmować różne rozwiązania i nie zawsze można grać to, co najbardziej leży rozgrywającemu. Na tym polega przecież dojrzałość zespołu.

Zauważyłem, że wyjątkowo dobrze gra ci się z Marcelem Gromadowskim. Czy to nie dowód, że w siatkówce oprócz wrodzonych predyspozycji zawodników istotną rolę odgrywa zgranie?

Zgadza się. Lubię grać z Marcelem. Przez cztery lata graliśmy z sobą w szkole i teraz te dwa sezony spędzone w Mostostalu – to kawał czasu. Znamy się jak łyse konie.

Jaki jest Michał Kozłowski prywatnie? Co robisz, gdy masz chwilę wolnego czasu?

Trudno mi siebie scharakteryzować. Jestem młodym, spokojnym człowiekiem. W czasie wolnym, którego mam naprawdę niewiele, staram się uczyć.

Kto według ciebie wygra tegoroczne Mistrzostwa Świata?

Stawiam na Serbów, których widziałem ostatnio na turnieju w Paryżu. Myślę, że powalczą też, jak zresztą zawsze w ostatnich latach, Brazylijczycy. Dla nas czwarte miejsce będzie wielkim sukcesem.

Jak zamierzasz spędzić przerwę w rozgrywkach? Dostaniecie trochę wolnego czasu?

Dostaniemy wolny weekend za tydzień. (Wywiad przeprowadzono po meczu z Delectą) Poza tym czekają nas przygotowania i dwa turnieje: w Warszawie i w Kędzierzynie i na pewno jeszcze jakieś sparingi. Czeka nas ciężka praca, bo trzeba dobrze przygotować się do ligi.

Dziękuję za rozmowę


Z Michałem Kozłowskim rozmawiał Jacek Żuk. Tekst zamieszczono dzięki uprzejmości i za zgodą serwisu internetowego www.mosto.pl

źródło: mosto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved