Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Katarzyna Skowrońska-Dolata: Wyjdę w pierwszej szóstce

Katarzyna Skowrońska-Dolata: Wyjdę w pierwszej szóstce

Broniące tytułu Radio Foppapedretti Bergamo, Monte Schiavo Jesi, Despar Perugia i Asystel Novara, to faworyci rozgrywek w Serie A kobiet, które rozpoczną się już w najbliższą sobotę.

W drużynie Asystelu występować będzie Katarzyna Skowrońska- Dolota. W akcji zobaczymy jeszcze dwie inne Polki – Katarzynę Gujską (Foppapedretti) i Aleksandrę Przybysz (Rebecchi Cariparma Piacenza Volley). W składzie Scavolini Pesaro jest Kinga Maculewicz, która ma francuski paszport.

We Włoszech razem z mężem jestem od poniedziałku – powiedziała Katarzyna Skowrońska-Dolata. – Klub ma bardzo bogatą tradycję i choćby z tego względu chcemy ugrać jak najwięcej. Okazji w nowym sezonie nie zabraknie. Będzie to liga, Puchar Włoch i Puchar Top Teams, na którym klubowi bardzo zależy. Grania więc nie zabraknie.Katarzyna Skowrońska- Dolata jest w składzie jako środkowa i zagra z numerem z drugim. – Jaki będę miała numer na koszulce ma dla mnie drugorzędne znaczenie – powiedziała reprezentantka Polski. – Z treningów wynika, że wyjdę w składzie w pierwszej szóstce.

W niedzielę Asystel spotka się z beniaminkiem Serie A Lines Ecocapitana Altamura. – Niby mecz zapowiada się łatwo, ale nie przesądzałabym z takimi prognozami – powiedziała Katarzyna Skowrońska-Dolata. Koleżankami klubowymi dwukrotnej mistrzyni Europy będą m.in. Sara Anzanello, Paola Cordullo, Taimarys Aguero i Anja Spasojevic.

Jak przyjęto we Włoszech czwarte miejsce reprezentacji kobiet w mistrzostwach świata? – Myślę, że oczekiwania były większe – powiedziała Katarzyna Skowrońska- Dolata. – Ani gra, ani wynik nikogo nie zadowoliły. Włoszki zechcą zmobilizować i w przyszłym roku powetować sobie niepowodzenie.

Zobacz również:

I kolejka włoskiej Serie A kobiet

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved