Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jadar zakończył zgrupowanie

Jadar zakończył zgrupowanie

Siarkarze Jadaru Radom zakończyli zgrupowanie w Spale. W najbliższą niedzielę drużyna nie wystartuje w turnieju o Puchar Przewodniczącego Rady Nadzorczej J.W. Construction, ale w przyszłym tygodniu zagra w turnieju w Radomiu.

Dziesięć dni trwało zgrupowanie zespołu Dariusza Luksa, na którym szkoleniowiec zadbał o odbudowanie siły i precyzowanie zagrań w określonych ustawieniach taktycznych. W Spale mimo napiętego harmonogramu zajęć udało się spokojnie potrenować, co – zdaniem szkoleniowca – zespołowi było bardzo potrzebne. Siatkarze w trakcie zgrupowania nie rozegrali ani jednego spotkania kontrolnego. Więcej. Nie było też tzw. małych gier wewnętrznych. – Takie były nasze założenia – stwierdzi Luks.

W zajęciach, z wyjątkiem nieobecnych – Krzysztofa Niedzieli i Czecha Premysla Obdrzalka – uczestniczyli wszyscy pozostali siatkarze, ale nie wszyscy wykonywali pełny zakres ćwiczeń. Dotyczyło to m.in. leczących urazy – Marcina Owczarskiego, Mykolę Karzova i Macieja Pawlińskiego. Ten ostatni miał badanie stopy, które wykazało nadciągnięcie więzadła podeszwy. Siatkarz nie może wykonywać określonych ćwiczeń. W międzyczasie na bóle pleców narzekał też Krzysztof Makaryk.Pomyślne wieści docierają tymczasem z Warszawy, gdzie w klinice kontuzjowany bark rehabilituje Krzysztof Niedziela. Atakujący Jadaru przeszedł serię ćwiczeń wzmacniających. Teraz twierdzi, że po próbach obciążeniowych czuje się dobrze i niewykluczone, że w przyszłym tygodniu już w Radomiu rozpocznie z drużyną zajęcia. Oczywiście, trudno stwierdzić, czy uraz wyleczony został na tyle skutecznie, by w przyszłości nie przeszkadzał już siatkarzowi w treningu i grze. – Dostałem zielone światło od lekarzy, więc wracam we wtorek do pracy. Mam nadzieję, że jest to już koniec moich problemów zdrowotnych – powiedział Niedziela.

Przed inauguracją ligi podopieczni Luksa zagrają w przyszłym tygodniu w Radomiu. Do Radomia zaprosili zespoły AZS Politechnika Warszawska, Resovii Rzeszów i drugiego z beniaminków, Delectę Chemika Bydgoszcz.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved