Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Impel kontra Płomień

Impel kontra Płomień

Mecz Gwardii z Sosnowcem może być niezwykle pasjonujący. Obie drużyny mają 16 pkt. i uległy w tym sezonie tylko faworytom grupy. W tej chwili Płomień jest trzeci a Impel czwarty.

Ze względu na tragedię w kopalni „Halemba” wszystkie mecze sobotnie zostały przeniesione na niedzielę. Nie inaczej było ze spotkaniem pomiędzy Impel Gwardia II Wrocław a WSZiM Płomień Sosnowiec, które zamiast w sobotę zostanie rozegrane w niedzielę we Wrocławiu o godzinie 11.00 w hali przy ulicy Krupniczej. Mecz ten zdecyduje o miejscu 3. po pierwszej rundzie rozgrywek w 2. grupie II ligi kobiet. Przed tym spotkaniem Sosnowiec z 16. pkt. wyprzedza Impel tylko lepszą różnicą setów, a ta różnica to tylko 0.06.

Podopiecznie Zbigniewa Barańskiego będą chciały „u siebie” wyprzedzić zespół z Górnego Śląska. – Płomień to zawsze silna drużyna, z którą trzeba się liczyć, zresztą wyniki zespołu świadczą o ich silnej pozycji w 2. grupie. Podobnie jak my, Płomień w lidze przegrał tylko z liderami: Pszczyną i Częstochowianką. W naszej hali chcemy zwyciężyć, a z każdej wygranej będziemy zadowoleni – powiedział Zbigniew Barański trener Impelu, którego zespół w tym sezonie uległ tylko Pszczynie i Częstochowiance – liderom grupy.O zwycięstwo wrocławianek będzie jednak niełatwo, bowiem kontuzji śródstopia doznała podstawowa środkowa Impelu Aleksandra Szafraniec. Co prawda zespół wzmocni Aleksandra Krzos (obecnie podstawowa libero pierwszego zespołu – red), ale Ola dawno nie grała w drugoligowej drużynie i jej aklimatyzacja niekoniecznie musi od razu przynieść pozytywne efekty. Trener Impelu zawsze może jednak liczyć na wyrównany skład swoich siatkarek stąd niedzielny mecz ma duże szanse być zaciętym widowiskiem sportowym.

Siatkarki Piotra Augustyna – Płomień Sosnowiec – to trzeci zespół ubiegłorocznych rozgrywek oparty na mistrzyniach Polski kadetek z sezonu 2002/2003 (w tamtym sezonie miał miejsce również awans Płomienia do II ligi – red). Sponsorem strategicznym drużyny jest Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu (nowa nazwa Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu – red). Średnia wieku zespołu to 19,9 (Impel 16,9) a średnia wysokości ciała to 177cm (Impel 180cm). W tym sezonie Płomień gra skutecznie, w ośmiu meczach przegrywając tylko z faworytami grupy 2. Pszczyną i Częstochową.

Po niedzielnym meczu tylko jedna z tych drużyn będzie zajmować pozycję numer 3, czy będzie to Impel czy Płomień? Przekonamy się o tym po ostatniej kolejce w 2. grupie II ligi kobiet.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved