Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Pojedynek na szczycie w Częstochowie

II liga: Pojedynek na szczycie w Częstochowie

W najbliższą niedzielę, na spotkanie do Częstochowy z Częstochowianką, przyjedzie PLKS Pszczyna. Zwycięzca tego pojedynku będzie samodzielnym liderem w drugiej grupie II ligi kobiet.

Oba zespoły przewodzą tabeli z taką samą ilością punktów. Trzeci Płomień traci do nich aż osiem punktów. Zatem pojedynek powinien być bardzo emocjonujący i choć to dopiero pierwsza runda spotkań to drużyna, która wygra będzie mieć psychiczną przewagę nad pozostałymi. Mecz ze względu na żałobę narodową został przełożony na niedzielę.

Oba zespoły do meczu podejdą bardzo skoncentrowane. PLKS w ramach przygotowań prócz tradycyjnych treningów rozegrał wczoraj sparing z czeską drużyna i wygrał go 3:2. Zarówno Częstochowianka jak i zespół pszczyński posiada w swoich szeregach zawodniczki z przeszłością pierwszoligową. W zespole z Pszczyny już w najbliższą niedzielę wystąpi najprawdopodobniej Karina Grząba. Zawodniczka, jak się dowiedzieliśmy, wyleczyła kontuzję na tyle, aby w meczu kolejki wystąpić i wspomóc swoje koleżanki. Karina do zespołu z Pszczyny przyszła z Sokoła Chorzów, a w czasie jednego z meczów sparingowych odnowiła się jej kontuzja. Przerwa w grze trwała dość długo, a sygnały jakie docierały, niezbyt dobrze rokowały. Jednak jak powiedziała sama zainteresowana – Jestem głodna gry i chcę bardzo pomóc swoim koleżankom odnieść kolejne zwycięstwo w tak ważnym meczu.W pojedynku tym na przeciw siebie staną trzy zawodniczki, które jeszcze rok temu grały w jednym zespole. Ania Kaczmar, główny reżyser gry w PLKS-ie, wspomniana wcześniej Karina Grząba, po przeciwnej stronie siatki ambitna Beata Fortuna, która jeszcze rok temu walczyła z ciężką kontuzją.

Tutaj każdy wynik jest prawdopodobny i możliwy, choć biorąc na szalę doświadczenie i większe ogranie wygrać powinny przyjezdne. Jednak za Częstochowiankami stoi to, że grają przed własną publicznością, która może być tym dodatkowym zawodnikiem na boisku. Zatem wszystkich kibiców z Częstochowy i Pszczyny zapraszamy na ten arcyinteresujący pojedynek. Początek meczu w niedzielę o godzinie 16.00.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved