Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Winiary zwycięskie w nowej hali

Winiary zwycięskie w nowej hali

Kibice Winiar Kalisz dziś pierwszy raz oglądali spotkanie swoich ulubienic w nowopowstałej hali "Winiary Arena". Kaliszanki nie zawiodły swoich fanów i pewnie pokonały 4:0 BKS Aluprof.

Spotkanie odbyło się pomimo ogłoszenia przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego żałoby narodowej. Aby oddać hołd górnikom, ofiarom katastrofy w kopalni Halemba, organizatorzy zrezygnowali z oprawy muzycznej widowiska.

Winiary Kalisz – BKS Aluprof Bielsko-Biała 4:0(25:16, 25:18, 25:18, 25:20)

Składy:

Winiary: Barańska, Dziękiewicz, Spalova, Matuszkova, Godos, Woźniakowska, Sawicka(libero) oraz Owczynnikowa, Żebrowska

Aluprof: Sadurek, Jaszewska, Kucharska, Studzienna, Niedźwiecka, Spiahioglu, Maj(libero) oraz Smak, Staniucha, Cieśla

Hala widowiskowo-sportowa Winiary Arena jest najnowocześniejszym obiektem tego typu w południowej Wielkopolsce. Prace nad nią trwały ok. 14 miesięcy począwszy od września 2005, a ich szacowany koszt wyniósł 24.800 mln zł. Obiekt jest w stanie pomieścić 3200 widzów.

Powstanie w Kaliszu nowoczesnego obiektu oznacza koniec kłopotów kaliszanek, które mecze LSK oraz Ligi Mistrzyń w poprzednim sezonie musiały rozgrywać w hali im. Polskich Olimpijczyków w pobliskim Opatówku.

Już w sobotę obie sparujące dziś ekipy spotkają się po raz kolejny, tym razem w ramach turnieju „Szamotuły Cup 2006”. BKS Aluprof do niedawna znakomicie radził sobie w przedsezonowych meczach kontrolnych, jednak ostatnio bielszczanki w Pucharze Polski wysoko uległy „mineralnym”. Czy dzisiejsza porażka to świadectwo spadku formy zespołu? Najbliższy weekend z pewnością udzieli odpowiedzi na to pytanie. W Szamotułach swoją dyspozycję sprawdzą także Muszynianka i Winiary, nasi reprezentanci w Lidze Mistrzyń.

źródło: bks.bielsko.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved