Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Siatkarskie Szamotuły

Siatkarskie Szamotuły

- Gdy przed rokiem ogłosiliśmy nabór do UKS-u, liczba zgłoszonych dziewczynek z klas trzecich i czwartych "podstawówki", przeszła najśmielsze oczekiwania - opowiada wiceprezes i sekretarz UKS-u Szamotulanin, Ryszard Frąckowiak.

Na pierwszy trening chciało został pięćdziesiąt osób. Potem oczywiście część wykruszyła się, ale na popularność siatkówki nie możemy narzekać.

UKS Szamotulanin istnieje od dwunastu lat. Obecnie zatrudnia dwóch trenerów – Piotra Galusa i Leszka Biedziaka. – Mamy tylko zawodniczki z Szamotuł – zapewnia Ryszard Frąckowiak. – Żadnego ściągania z innych miast. Gramy w III lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej.Gdy swego czasu Ryszard Frąckowiak z paroma innymi siatkarskimi zapaleńcami założył w Szamotułach ligę powiatową zgłosiło się dziewięć drużyn. Rok później było dwanaście. Wyszła superimpreza. Sportowych emocji nie brakowało. Wygrał UKS Szamotulanin I Polo Market. – Jest to firma z Inowrocławia, gdzie pracują sympatyczni ludzie, chętni do pomagania sportowi – mówi wiceprezes Szamotulanina.

Z czasem w Szamotułach przyszło zapotrzebowanie na siatkówkę wyczynową. Dla Ryszarda Frąckowiaka nie było to nic trudnego. Wymyślili Szamotuły Cup i w tym roku zagrają najlepsze w kraju zespoły – Nafta Gaz Piła, Winiary Kalisz, BKS Aluprof Bielsko-Biała i Muszynianka-Fakro Muszyna. Zawody odbędą się w sobotę i niedzielę, a drugiego dnia mistrz i zdobywca Pucharu Polki zagrają o Superpuchar.

Zapowiada się atrakcyjna impreza. Ciekawe będą nie tylko mecze drużyn, ale np. pojedynki reprezentacyjnych rozgrywających – Izabeli Bełcik i Katarzyny Skorupy.

Turniej Szamotuły Cup rozegrany zostanie w hali Zespołu Szkół Nr 3, która może pomieścić pięćset osób. – Ze 150 krzeseł będziemy musieli dostawić, tak ogromne jest zaiteresowanie – powiedział Ryszard Frąckowiak. W kasach zostały resztki biletów, na które zapotrzebowanie składały Kluby Kibica z innych miast.

W związku z wprowadzeniem żałoby narodowej, organizatorzy zrezygnowali z oprawy artystycznej zawodów.

Pasję siatkarską Ryszarda Frąckowiaka kontynuują córki – Natalia i Joanna. Pierwsza jest rozgrywającą i kapitanem w AZS-ie Akademii Rolniczej Poznań, a druga w tym sezonie została wypożyczona do IDM Meble Swarzędz Poznań. Przez pięć lat grała w Centrostalu, dokąd trafiła gdy miała 14 lat.

Zobacz również:

Plan turnieju Szamotuły Cup 2006

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved