Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Piotr Gacek: Nie wybiegamy daleko naprzód

Piotr Gacek: Nie wybiegamy daleko naprzód

Pięć meczów w I rundzie i komplet zwycięstw bez straty seta. Rywale nie byli w stanie złamać w przyjęciu Piotra Gacka. - Staram się z meczu na mecz grać coraz lepiej i jakoś to mi się udaje do tej chwili - wyznaje skromnie nasz libero.

Stopniowo rośnie skala trudności naszych przeciwników. Dziś Japonia pokazała, że potrafi grać przy swoich kibicach, choć nie wykorzystali tego atutu do końca. Naprawdę byliśmy w tej grupie bardzo dobrym zespołem i nie straciliśmy seta.

O zagrywce Japonczyków…Mają bardzo mocną zagrywkę, ale nie daliśmy się im zaskoczyć. Mamy założenia, że jak zagrywka jest mocna to nie dogrywamy piłki do siatki i to udawało się nam to robić. Mamy tak mocnych zawodników na skrzydle, że oni kończą akcje po słabszym dograniu.

O przerwie przed trzecim setem, która lekko wybiła Polaków z uderzenia…

Jesteśmy na tyle dobrym zespołem, że potrafimy wrzucić w odpowiednim momencie drugi bieg i zwycięsko zakończyć pojedynek.

O japońskich kibicach…

My też już jesteśmy przygotowani do naszych kibiców, którzy potrafią stworzyć jeszcze lepszą atmosferę. Dziś niby kibice Japonii byli przeciwko nam, ale tego nie odczuwaliśmy. Grało się przy tak pełnych trybunach cudowanie.

O pojedynkach z Rosją i Serbią w II rudzie mistrzostw…

Nie wybiegamy tak daleko naprzód. Skupiamy się na najbliższym meczu z Tunezją. Koncentrujemy się na kolejnym rywalu, na Rosjan i Serbów przyjdzie pora później.

O tragedii w Rudzie Śląskiej…

Jak rano włączyliśmy internet zauważyliśmy, co się wydarzyło w Polsce. Naprawdę ciężko się wychodzi na boisko reprezentować nasz kraj, wiedząc że w Polsce taki smutek. Chcieliśmy uczcić to minutą ciszy, ale nie wiem czy uda się to załatwić z organizatorami MŚ, bo na razie nic z tego nie wyszło. Ta tragedia bardzo nas przygnębiła.

Z Piotrem Gackiem rozmawiał Rafał Myśliwiec (Super Nowości)

źródło: super-nowosci.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved