Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Niemcy przygotowuja się do prawdziwego testu

MŚ: Niemcy przygotowuja się do prawdziwego testu

Zakończył się miesiąc miodowy dla reprezentacji Niemiec. Teraz czeka ją prawdziwy test, podczas spotkań w drugiej rundzie japońskich Mistrzostw Świata. Niemcy zaskoczyli bardzo wiele osób swoją świetną postawą podczas tych mistrzostw.

Doskonały wynik czterech wygranych spotkań w grupie B, w tym zwycięski mecz z Francją 3:1.

Kapitan Frank Dehne wie, z czterema drużynami, które również weszły do grupy F – Bułgaria, Włochy, Czechy oraz USA , nie wystarczy grać wyłącznie z pasją.Nie musimy wygrywać, ale grać naszą siatkówkę. Musimy się rozwijać – powiedział Denne.- Mięliśmy bardzo dobry początek, ale teraz wszystko stało się dużo trudniejsze.

W czasie meczu z Brazylią, który przegrali 3:0, Denne musiał odpocząć.

Wchodząc na zmiany za Simona Tischer przez większość rozgrywek, Denne przygotował się wystarczająco by zostawać na boisku podczas ważniejszych części spotkania.

Jest bardziej skoncentrowany na tym, żeby Niemcy wygrali niż na tym, żeby się dobrze ustawić.– powiedział Denne. – Oczywiście wszyscy zawodnicy chcą grac, ale zobaczymy jak to będzie.

Nie wiem czy zrobiliśmy wystarczająco by być pierwszą drużyną, ale najważniejsze jest to, że drużyna ma się dobrze. Wszyscy zawodnicy wspierają się nie ma znaczenia czy aktualnie grają, czy tez nie. – dodał

Niemcy zakończyli zmagania grupowe na trzecim miejscu. O tej pozycji zdecydował stosunek małych punktów, ponieważ trzy czołowe drużyny z grupy B (Niemcy, Brazylia i Francja) miały na koncie cztery spotkania wygrane i jedno przegrane. Pierwszy mecz zagrają przeciwko Włochom, którzy w swojej grupie wygrali cztery spotkania i przegrali jedno.

Pierwsza rzecz, jakiej chcieliśmy po zakwalifikowaniu się do tego turnieju, to wziąć udział w drugiej rundzie. – powiedział Denne. Myśleliśmy, że potrafimy wygrać dwa mecze, ale skończyliśmy przegrywając tylko jeden. Jest lepiej niż się spodziewaliśmy, mamy nadzieję, że uda nam się to kontynuować.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved