Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Alojzy Świderek: Możemy walczyć o najwyższe trofea!

Alojzy Świderek: Możemy walczyć o najwyższe trofea!

Polski zespół z pierwszego miejsca awansował do drugiej rundy MŚ. - Mam świadomość, że nasza grupa była nieco słabsza niż inne. Nie umniejsza to osiągnięcia zawodników. Stać nas na walkę o najwyższe trofea! - mówi trener Alojzy Świderek.

Reprezentacja Polski z pierwszego miejsca awansowała do drugiej rundy MŚ. Pięć zwycięstw bez straty seta – takim wynikiem nie może pochwalić się żadna drużyna.

Pierwszą rundę bez żadnej kokieterii oceniam bardzo dobrze – mówi Alojzy Świderek. – Chłopcy grali mądrą i dojrzałą siatkówkę, nie tylko przeciwko Japonii, ale przez całą pierwszą rundę i jestem przekonany, że tak będzie dalej. To nie jest tak, że się gra bez błędów, pomyłki się zdarzają w każdym elemencie, ale umiemy na nie reagować szybko i wyciągać wnioski. Zespół jest przekonany o swojej wartości, o tym, że może grać siatkówkę na wysokim poziomie i to robi. Zdaję sobie sprawę, że nasza grupa była nieco słabsza niż pozostałe, ale to nie odbiera nic naszym wygranym i skuteczniej grze – rozpoczął rozmowę ze „Sportem” asystent Raula Lozano.Czas na drugą rundę, proszę o scharakteryzowanie kolejnych rywali biało- czerwonych?

Tunezja wygrała dwa mecze, więc nie jest to rywal, o którym możemy powiedzieć, że na pewno z nim wygramy, ale jak mamy walczyć o najwyższe lokaty to bać ich się nie należy. Następny mecz po przerwie rozegramy z nimi i z pewnością będziemy ich mieli rozpisanych. Stopień trudności będzie wzrastał, uważam, że to dobrze. Kanada to dobra i dość wymagająca ekipa, raz w tym roku już z nią przegraliśmy, co prawda tylko towarzyski mecz, ale zawsze. Łatwo może nie być. Serbii i Rosji przedstawiać nie trzeba, to nasi odwieczni rywale i każdy zna ich wartość. Serbów w tej chwili stawiam wyżej, znacznie wyżej, prezentują wysoką dyspozycję. Cały podstawowy skład to wielkie osobowości i widać, że nowy trener stworzył z nich zgrany zespół. Po kłótniach, które ich podobno wcześniej trapiły, nie ma śladu.

Która ekipa najbardziej trenera zaskoczyła na plus i na minus?

Dobra gra Bułgarów, to jest dla mnie objawienie, mimo że już w Lidze Światowej zaprezentowali się z niezłej strony. Grają bardzo dobrze i bez porażki wychodzą z grupy. Nie liczyłem na to. Cały czas wysoko oceniam Brazylię, jedna wpadka w meczu z Francją, której szanse na wysokie miejsce też oceniam wysoko, o niczym jeszcze nie świadczy. To wszystko jest wliczone w tak długi turniej jakim są mistrzostwa świata.

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved