Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zmiana treningów siatkarzy Resovii

Zmiana treningów siatkarzy Resovii

Wczoraj siatkarze Resovii zakończyli pracę nad siłą i kondycją. Teraz skupią się nad szybkością, techniką i organizacją gry, tak, aby już za dwa tygodnie bardzo udanie wystartować w kolejnym sezonie, w Polskiej Lidze Siatkówki.

Wszystko przebiega zgodnie z planem, tak, jak sobie założyliśmy. W tym tygodniu kończymy ciężkie treningi, choć jeszcze mamy zaplanowane trzy wizyty na siłowni – mówi trener Resovii Jan Such. W treningach uczestniczy cała trzynastka zawodników. Jedynie Dusan Kubica ma jeszcze taryfę ulgową. – Zostaje jeszcze mały ślad po zabiegu, ale wszystko idzie w dobrym kierunku. Dusan był ostatnio na kontrolnych badaniach i do ligi będzie w stu procentach zdolny do gry – wyjaśnia rzeszowski szkoleniowiec. Dobrze wygląda też sprawa powracającego do zdrowia rozgrywającego Grzegorza Pilarza. – Grzesiek trenował normalnie. Rozgrywa, atakuje, blokuje – relacjonuje trener Such.

Poprzedni i obecny tydzień trenuję jak wszyscy. Nie boli mnie nic, więc wygląda na to, że będzie dobrze – mówi z kolei zawodnik. – W najbliższych dniach zrobię rezonans, żeby porównać wyniki, ale skoro nie boli, to znaczy, że jest lepiej – dodaje Pilarz.Pierwszemu rozgrywającemu rzeszowskiej drużyny może być teraz łatwiej, bowiem siatkarze skupiać będą się już na sprawach taktycznych oraz szybkościowych. – Musimy pracować nad blokiem, obroną, asekuracją i rozgrywaniem akcji. Mamy wreszcie dwóch rozgrywających i libero, więc możemy coś poustawiać – cieszy się szkoleniowiec. – Więcej uwagi zwrócimy też na szybkość i dynamikę, bo w następny weekend gramy turniej w Radomiu – dodaje.

Radomski turniej przewidziany jest na piątek i sobotę. W pierwszy dzień rzeszowianie zagrają z Politechniką Warszawa i Delectą Bydgoszcz, zaś w drugi z gospodarzami. Tydzień później resoviacy udadzą się na ostatnie już sprawdziany do Kędzierzyna-Koźla. – Najbliższy weekend będzie ostatnim, który zawodnicy będą mieć wolny. Później gramy już systemem sobota/środa – tłumaczy trener Such.

W środę rano mamy siłownię. Przy okazji będziemy na telebimie oglądać spotkanie naszej reprezentacji z Japonią – mówi rzeszowski szkoleniowiec. – Sądzę, że powinniśmy ich pokonać, głównie dzięki grze blokiem – dodaje. Ze szczególnym zainteresowaniem spotkania Polaków oglądają dwaj kadrowicze, Łukasz Perłowski i Grzegorz Pilarz, którzy trenowali w lecie z reprezentacją, ale ostatecznie nie znaleźli się w turniejowej dwunastce. – Na pewno trochę szkoda, że nas tam nie ma, ale pojechali najlepsi obecnie zawodnicy. Myślę, że jednak będzie jeszcze wiele okazji, by pojawić się na takiej imprezie – mówi Pilarz. – Jeszcze przed mistrzostwami mówiłem, że wygramy wszystko w swojej grupie. Później będą stopniowo mocniejsi rywale i to jest dobre dla nas. Myślę, że stać chłopaków na medal – dodaje.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved