Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ryerson Rams na czele tabeli w lidze OUA

Ryerson Rams na czele tabeli w lidze OUA

Prowadzeni przez Mirka Porosę, Ryerson Rams, rozegrali w miniony weekend dwa mecze ligowe. W sobotę, 18 listopada, wygrali 3:0 z ostatnim w tabeli RMC. W niedzielę zaś, 19 listopada, w tie-breaku pokonali Queen’s Golden Gaels.

Mecz z RMC Paladins

W sobotnim spotkaniu, ostatni w tabeli zespół, RMC Paladins, tylko w pierwszym secie zmusił gospodarzy do pokazania pełni swoich umiejętności. Po zaciętej grze na przewagi, Rams wygrali ostatecznie 28:26. Dwa następne sety były formalnością – zakończyły się zwycięstwem Rams do 16 i 12, a cały mecz – zwycięstwem 3:0. Było to siódme, kolejne ligowe zwycięstwo Rams w tym sezonie.

Chris McLaughlin zagrał bardzo dobrze w drużynie gospodarzy, zdobywając najwięcej, bo 10 punktów, w tym 9 z ataku. Maciej Hryniewicki i Ryan Vandenburg powiększyli dorobek drużyny – każdy siedmioma punktami zdobytymi z ataku. Wykorzystując fakt, że rywal tym razem nie był z najwyższej półki, trener Rams – Mirek Porosa, robił częste zmiany, dając pograć aż trzynastu zawodnikom. Regularnie odpoczywali Nicolas Beaver i Lukas Porosa. Dla drużyny RMC Paladins, najwięcej, bo 10 punktów (wszystkie z ataku) zdobył Peter Hanly.

Ryerson Rams – RMC Paladins 3:0 (28-26, 25-16, 25-12)

Mecz z Queen’s Golden Gaels

Znacznie trudniejsze zadanie czekało Rams w niedzielę. Stanęli jako gospodarze na przeciwko Queen’s Golden Gaels – drużyny plasującej się aktualnie na 6. miejscu w rankingu krajowym, a jednocześnie, legitymującej się w aktualnym sezonie OUA podobnie znakomitym rekordem jak Rams – 8-0. Miały się więc zmierzyć dwie niepokonane do tej pory drużyny w lidze.

Po wyrównanej grze prawie przez cały pierwszy set, przy stanie 21:21 nastąpiła seria czterech punktów z rzędu dla gospodarzy, którzy wygrali 25:21. W drugim secie Golden Gaels złamali opór Rams już od początku seta. Prowadzili po pewnym czasie 11:6, aby ostatecznie wygrać 25:17. Na początku trzeciego seta, przy stanie 5:5, Rams zdobyli siedem kolejnych punktów w ustawieniu z Patrickiem Corriveau na zagrywce. Potem kontrolowali przebieg gry, wygrywając 25:16. Czwarty set od początku przebiegał pod kontrolą zawodników Queen’s. Jednak, przy prowadzeniu 21:17, rozluźnili oni nieco szyki, co skrzętnie wykorzystali gospodarze, zdobywając pięć kolejnych punktów i jednopunktową przewagę – 22:21. Z następnych sześciu akcji, cztery wygrali jednak goście, kończąc seta zwycięstwem 25:23 i doprowadzając do tie-breaka. Szczególnie dobrze w końcówce tego seta grał w zespole Queen’s Jeff DeMeza, który udanymi atakami zdobył trzy z czterech ostatnich punktów zapisanych na konto Queen’s. W decydującym secie gospodarze zagrali dobrze od początku, schodząc na przerwę z trzypunktowym prowadzeniem (8:5). Tuż po przerwie, na trzy punkty zdobyte przez gospodarzy w pierwszych czterech akcjach, Golden Gaels odpowiedzieli trzema kolejnymi punktami na swoją korzyść. Utrzymywała się więc przewaga trzech punktów na korzyść Rams (11:9). Po udanym ataku Rogera Marszalka I błędzie deużyny Queen’s, set zakończył się wynikiem 15:12 dla Rams, a cały mecz zwycięstwem gospodarzy 3:2.

Najlepiej w meczu punktował zawodnik Rams – Ryan Vandenburg, zdobywca 26 punktów z ataku. Rozgrywający Rams – Patrick Corriveau zaliczył jeden z lepszych występów – mając na koncie 38 asyst, 6 obron i 1 blok. Dla Queen’s Golden Gaels 17 punktów z ataku zdobył Luke Lichty, a tylko o jeden mniej – Dan McCrae.

Ryerson Rams – Queen’s Golden Gaels 3:2 (25-21, 17-25, 25-16, 23-25, 15-12)

Po wygranym spotkaniu z Queen’s, Ryerson Rams, ze wspaniałym rekordem 8-0, jako jedyna niepokonana drużyna, prowadzą w tej edycji rozgrywek ligowych OUA. W tym tygodniu Rams grają jeden mecz na własnym parkiecie. Wszystko wskazuje na to, że nadal pozostaną drużyną niepokonaną w lidze, bo rywal – Laurier Golden Hawks, w dotychczasowych dziewięciu ligowych meczach odniósł tylko dwa zwycięstwa (rekord 2-7). Mecz odbędzie się w sobotę, 25 listopada.