Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Przed meczem Bzury z rezerwami Skry Bełchatów

Przed meczem Bzury z rezerwami Skry Bełchatów

W tym sezonie Bzura Ozorków dała już swoim kibicom wiele pozytywnych emocji i miłych niespodzianek. Ekipa rezerw Skry Bełchatów z pewnością chciałaby te super nastroje ostudzić.

Historia bezpośrednich spotkań pomiędzy tymi drużynami jest dość długa. Kilka razy obie ekipy spotykały się w walce o awans na zaplecze ekstraklasy i górą w tych meczach była Skra. Zeszłoroczne spotkania o mistrzostwo pierwszej ligi również rozstrzygnęły się na korzyść bełchatowian. Jednak ten sezon pokazał, że Bzura z poprzednich lat a dzisiejszy zespół znacznie się różnią. Tegoroczna drużyna MKS-u stanowi zgrany monolit, pozbawiony kompleksów silnych drużyn.

Bardzo dobrze zespół gości zna zawodnik Bzury Krzysztof Domagała, który z zespołem Skry wszedł w sezonie 1998/1999 do ówczesnej serii A. Zaś w szeregach Skry znajduje się Maciej Bartodziejski, który awansował z Bzurą do serii B w 1996 roku.Po spadku MKS-u do drugiej ligi wspomniany Bartodziejski, a także Jacek Pasiński przeszli do Bełchatowa i w znacznym stopniu przyczynili się do tworzenia późniejszej siatkarskiej potęgi.

Rok temu Bzura gościła pierwszą drużynę mistrza Polski Skry Bełchatów w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Aby zobaczyć drużynę z kilkoma reprezentantami w składzie przyszło do hali przy ulicy Traugutta 4 tysiące kibiców. Teraz nikt się nie spodziewa takiej liczby widzów, to nie zmienia jednak faktu że mecze pomiędzy tymi drużynami zawsze wzbudzają w Ozorkowie dodatkowe emocje, nawet, gdy przyjeżdża druga drużyna z Bełchatowa.

Wynik jest sprawą otwartą, jednak takiej szansy na pokonanie silnego rywala Bzura jeszcze nie miała. Wspomożona dopingiem swoich kibiców powinna pokusić się o zwycięstwo.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved