Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Ireneusz Mazur o naszych przeciwnikach w grupie E

MŚ: Ireneusz Mazur o naszych przeciwnikach w grupie E

Z drużynami Tunezji, Kanady, Rosji oraz Serbii i Czarnogóry, spotkają się Polacy w II rundzie mistrzostw świata. Naszych rywali w grupie E krótko charakteryzuje były trener kadry, obecnie pracujący w PZU AZS Olsztyn, Ireneusz Mazur.

Tunezja

Ta drużyna łączy elementy siatkówki europejskiej z wielkim entuzjazmem, który cechuje reprezentantów Afryki (czy nawet Azji). Analizując postawę Tunezyjczyków nie można się oprzeć wrażeniu, iż grają po… francusku. Czyli kładą spory nacisk na technikę użytkową. Można się ich obawiać jako zespołu, ale indywidualnie siatkarze prezentują się o wiele słabiej. Nie możemy dopuścić, aby podczas pojedynku „złapali wiatr w żagle”, bo wówczas sprawią nam sporo kłopotu. Uważajmy również na mocną zagrywkę z ich strony.Typ Mazura: Polska – Tunezja 3:0

Kanada

Miałem okazję zobaczyć jak działają kanadyjscy selekcjonerzy. Opierają swoją pracę na nowoczesnych metodach. Jestem pod wrażeniem analiz, które przygotowują przed każdym spotkaniem. Wykorzystują tak wiele różnego rodzaju zastosowań matematycznych i statystycznych, że niejednego rozbolałaby głowa. Można więc założyć z wielkim prawdopodobieństwem, iż Polska zostanie dokładnie rozpracowana przez kanadyjski sztab szkoleniowy. Ale… Aby zwyciężać trzeba jeszcze mieć dobrych wykonawców. A tutaj jest już nieco gorzej. Kanadyjczycy chcą awansować do światowej czołówki, niewiele im brakuje, ale moim zdaniem muszą jeszcze poczekać.

Typ Mazura: Polska – Kanada 3:1

Rosja

Zmiana składu nie zawsze wychodzi na dobre. W reprezentacji „Sbornej” zabrakło wystawiającego Wadima Chamuckich i od razu jest problem. Młody wystawiacz – Siergiej Grankine – nieźle sobie radzi, ale brakuje mu doświadczenia, zwłaszcza w pojedynkach z silnymi ekipami. W Rosji daje się również zauważyć brak Siergieja Tietiuchina i Siergieja Baranowa. Jednak nadal nasi wschodni sąsiedzi „straszą” doskonałymi warunkami fizycznymi i przeogromną siłą. Czy jednak Rosjanie zagrają o złoto? Wątpię.

Typ Mazura: Polska – Rosja 3:2 (po pięknym meczu!)

Serbia i Czarnogóra

Zespół kompletny. Połączenie finezji, doskonałej techniki, przygotowania fizycznego i kondycyjnego. Drużyna ma w swoim składzie najlepszych zawodników na świecie. Grą swoich kolegów doskonale dyryguje doświadczony Nikola Grbić. O Ivanie Miljkoviciu można mówić w samych superlatywach. A jest przecież jeszcze Andrija Gerić! Jeżeli Serbowie sami sobie nie przeszkadzają, to ogromnie trudno z nimi wygrać. Dla mnie są faworytem do zdobycia złotego medalu.

Typ Mazura: Polska – Serbia i Czarnogóra 2:3

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved