Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ gr. A: Argentyna – Egipt 3:1

MŚ gr. A: Argentyna – Egipt 3:1

Siatkarze Argentyny wygrali dzisiaj spotkanie z Egiptem 3:1 i tym samym awansowali do II rudny mistrzostw. Z turniejem żegna się drużyna trenera Grzegorza Rysia oraz Chińczycy.

Zarówno Egipcjanie jak i Argentyńczycy aby liczyć się jeszcze w walce o drugą rundę musieli to spotkanie wygrać. Doświadczenie było po stronie zawodników z Ameryki Południowej i to oni bardzo szybko rozstrzygnęli pierwszego seta. Gustavo Porporatto zatrzymał na siatce Mohameda Elnafrawy przy stanie 23:14. Argentyńczykom nie udało się wygrać trzech piłek setowych i przy stanie 24:18 o czas musiał prosić trener Jon Uriarte, a partię tuż po nim zakończył Gaston Giani 25:18. Mimo zwycięstwa w secie zespół z Argentyny nie potrafił znaleźć sposobu na Ahmeda Elnaeim, który w pierwszej tylko partii zapisał na swoim koncie 7 punktów.

Również w drugiej partii Argentyna prowadziła od początku schodząc na pierwszą przerwę techniczną przy prowadzeniu 8:6, a po skutecznym zagraniu Markosa Milinkovića wyszli na prowadzenie 13:10. Przewaga ta utrzymywała się przy drugiej przerwie technicznej. Tuż po niej swoje umiejętności na siatce zaprezentował Hossam Shaarawy i Egipcjanie doprowadzili to wyrównania 18:18. Zdeterminowani Egipcjanie wytrzymali trudną końcówkę graną na przewagi, zwyciężając ostatecznie 31:29, po skutecznym zagraniu blokiem przez Hamdy Awada.

Sytuacja nie uległa zmianie w trzeciej partii. Argentyńczycy prowadzili 8:5 schodząc na pierwszą przerwę techniczną. Skutecznie na siatce zachował się rozgrywający, Ashraf Abouel Hassan i Egipcjanom udało się dojść na 8:7, jednak chwilę później ponownie z wynikiem odskoczyli Argentyńczycy na 13:8. Przewaga ta utrzymywała się w dalszej fazie seta, na siatce walkę z Salehem Youssefem wygrał rozgrywający Luciano De Cecco. To wystarczyło by Argentyńczycy dowieźli tę przewagę do końca, zwyciężając 25:20

Ostatnia partia meczu po błędach Elnaeima dała Argentynie prowadzenie 6:4. Bardzo dobrze na siatce grał Spajić i Argentyna prowadziła już 8:4 przy przerwie technicznej. Egipcjanie jakby spuścili z tonu, nie grając już tak konsekwentnie jak wcześniej. Dopiero po drugiej przerwie technicznej sytuacja się zmieniła a asami serwisowymi wyrównanie po 18 dał Egiptowi Ahmed. Wtedy w zespole argentyńskim skutecznie zaczął funkcjonować blok. Bidegain wyprowadził zespół na prowadzenie 21:18, którego nie oddali już do końca zwyciężając 25:20 i 3:1 w meczu.

Argentyna – Egipt 3:1 (25:18, 29:31, 25:20, 25:20)

Jon Uriarte: Decydującym punktem dzisiaj w meczu było to, że potrafiliśmy grać swoję grę. To był bardzo wyrównany mecz i trudny tak jak oczekiwaliśmy. Jestem zadowolony z dobrego wynku, który dał nam przejście do następnej fazy.

Marcos Milinkovic: Nie jesteśmy zadowoleni ze sposobu w jaki zagraliśmy. Chiny, Portoryko Argentyna i Egipt wszystkie te zespoły miały podobną szansę na grę w następnej rundzie, ale na szczęście w trzecim secie zagraliśmy na tyle skutecznie, że zakończyliśmy go dobrym wynikiem.

Luciano De Cecco: To dobry wynik. Punkty były bardzo zbliżone pomiędzy doma zespołami. Jesteśmy zadowoleni i zmierzamy do następnego etapu.

Grzegorz Ryś: Dzisiejszy mecz był bardzo wyrównany. W mistrzostwach świata zagraliśmy większość takich meczów, zwłaszcza przeciwko Chinom i Japonii gdy przegrywaliśmy 2:3. Doświadczenie z tych mistrzostw pomoże nam w przyszłości. Nasi zawodnicy z numerem 4 oraz 8 byli kontuzjowani przed mistrzostwami i to mogło nas osłabić, ale nasi młodzi zawodnicy robili co mogli. Zostałem szkoleniowcem Egiptu zaledwie sześć miesięcy temu. Teraz będziemy chcieli zakwalifikować się do Pucharu Mistrzów w przyszłym roku.

Hamdy Awad: Gratulacje dla Argentyny. Nie potrafiliśymy zagrać dzisiaj dobrze. Byliśmy zmęczeni po ciężkim meczu wczoraj przeciwko Chinom i nasza koncentracja spadła. Nie potrafiliśmy zdobyć dobrego wyniku i przejść do następnej fazy.