Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Łukasz Kadziewicz: Oby było równie skutecznie

Łukasz Kadziewicz: Oby było równie skutecznie

Środkowy bloku Jastrzębskiego Węgla spotkania z Japończykami nie może zaliczyć do tych szczególnie udanych. Mimo tego jest jednak zadowolony z osiagnięć zespołu podczas mistrzostw.

Łukasz Kadziewicz jest zdania, że zarówno zawodnicy jak i kibice z Japonii mogliby się jeszcze dużo nauczyć w Polsce.

Japończycy muszą jeszcze potrenować, żeby z nami wygrać. Przyszło więcej ludzi, 20 tysięcy robiło fajną atmosferę, czuliśmy się prawie jak w domu. Jednak japoński doping nie może równać się z tym, co się dzieje w polskich halach – mówił zawodnik.Środkowy reprezentacji uważa, że środowe spotkanie nie było najlepsze w jego wykonaniu. Jednak cała drużyna spisuje się bardzo dobrze.

Mecz w moim wykonaniu był nieco słabszy, ale genialnie pociągnęli grę Sebastian Świderski i Michał Winiarski. Mariusz Wlazły postawił gdzie trzeba kropkę nad „i” i tak to się skończyło. Cała „12” jest świetnie przygotowana, każdy z nas może liczyć na to, że w chwili małej słabości kolega go godnie zastąpi – powiedział.

Popularny „Kadziu” cieszy się, że w drugiej rundzie Polacy nie będą grać z azjatyckimi drużynami.

Cieszę się, że zaczynamy grę w drugiej rundzie i nie będziemy walczyć z drużynami azjatyckimi, których mam dosyć. Rozpoczniemy walkę z drużynami europejskimi i oby było równie skutecznie – stwierdził Kadziewicz.

Zawodnik w rozmowie z dziennikarzami nawiązał do tragedii jaka miała miejsce w kopalni Halemba w Rudzie Śląskiej.

To był ogromny dla nas szok, otworzyliśmy rano strony internetowe i taka smutna i tragiczna wiadomość. Gram w górniczym klubie i przeżyłem już taką tragedię, widziałem jak ludzie cierpieli. Trudno opisać, co się czuje. Łączymy się w bólu z rodzinami, które teraz cierpią, które straciły bliskich. Tak jak każdy Polak jesteśmy teraz z nimi – zakończył Kadziewicz.

źródło: inf. własna, SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved