Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Sukcesy reprezentacji przyciągają na treningi

Sukcesy reprezentacji przyciągają na treningi

- Raul Lozano zmienił myślenie siatkarzy - mówi mistrz świata z 1974 roku i były trener kadry, Stanisław Gościniak. - Kolejne sukcesy polskiego zespołu przyciągają, tak jest w Częstochowie, młodych adeptów do siatkówki - dodaje.

Oni otworzyli się na siatkówkę, on im przekazał profesjonalne podejście do pracy. Na pewno jednak nie należy zmian w grze reprezentacji rozpatrywać w kategoriach cudu. Mieliśmy i mamy wielu dobrych trenerów w kraju, którzy na co dzień przekazują swoją wiedzę zawodnikom. U nas w Polsce czasem odbywa się tak, że cudze chwalimy, a swego nie znamy…

Stanisław Gościniak pracuje z II-ligowym Delicpolem Norwid Częstochowa. – Świetnie się składa, że Polsat w takim wymiarze pokazuje mecze z mistrzostw świata – mówi trener Gościniak. – Możemy zobaczyć nie tylko Polaków, ale inne czołowe zespoły. Podobali mi się szczególnie Bułgarzy. Mają dobrych zawodników. Wiem, że ich psychika i mentalność w grze jest specyficzna i nie zawsze wytrzymuje trudy turnieju. Teraz widzę, że w wysokiej formie mogą dotrwać do końca mistrzostw.Trener częstochowskiego zespołu podkreślił, że w swojej pracy wykorzystuje nagrania z meczów z mistrzostw świata w Japonii. – Jest to znakomity pokaz techniki i taktyki – powiedział. – Podoba mi się komentarz ekspertów w studio. Nie ma zbyt dużego hurraoptymizmu. Nasza grupa została oceniona realnie. Z kolei w meczu z Portoryko widać było, że zespół już podświadomie jest w drugiej rundzie.

Kolejne zwycięstwa polskiego zespołu przyciągają, tak jest przynajmniej w Częstochowie, kolejnych adeptów siatkówki. – U nas ten sport by zawsze popularny – powiedział mistrz świata z 1974 roku. – Odnieśliśmy duże sukcesy w wielu kategoriach wiekowych. Mamy swój okręt flagowy Wkręt-Met. Jest też klub w którym pracuję i ostatnio sala jest zbyt mała, żeby pomieścić wszystkich chętnych. Pod tym względem odnieśliśmy już w Japonii sukces.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved