Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Sebastian Świderski: Jeszcze nie pokazaliśmy wszystkiego!

Sebastian Świderski: Jeszcze nie pokazaliśmy wszystkiego!

- Niezwykle trudno będzie znaleźć w przeszłości takie mecze, w których graliśmy tak dobrze jak obecnie - mówi jednen z filarów reprezentacji Polski, przyjmujący Sebastian Świderski.

– Daniel Pliński w jednym z wywiadów powiedział, że macie siły, by grać na takim jak teraz poziomie do trzeciego grudnia, czyli do dnia finału mistrzostw w Japonii. Nie ponosi Was euforia?

Sebastian Świderski: Powiem więcej, możemy grać jeszcze lepiej. Na razie rywale nie zmusili nas do najwyższego wysiłku. A czy nie ponosi nas euforia? Nie sądzę. Wygrywamy, to morale w zespole jest wysokie. Cały czas pamiętamy jednak, z kim graliśmy i z kim trzeba będzie jeszcze się zmierzyć.– Na razie nie pokonaliście żadnej mocnej drużyny, ale nawet w starciach z takimi ekipami jak Chiny, Argentyna czy Egipt widać zmianę jakościową w Waszej grze. Czy drużyna prezentowała się kiedyś tak dobrze?

Trudno będzie znaleźć w przeszłości mecze, w których graliśmy tak dobrze jak obecnie. To zasługa przygotowań. Nie chodzi o to, że były długie, tylko prowadzone z głową. Teraz każdy wie, co ma robić. Dawniej często zacinaliśmy się np. przy stanie 20:20 i przegrywaliśmy. Teraz to nasi rywale zacinają się na tym etapie. Potrafimy też odrobić straty, jak w drugim secie meczu z Argentyną. Po prostu umiemy wygrywać decydujące piłki. Przedtem nam tego brakowało.

– Jeśli po drugiej stronie siatki będą Rosja czy Brazylia, też będziecie tacy pewni?

Mam nadzieję. Jeszcze raz powtórzę: nie pokazaliśmy wszystkiego, na co nas stać.

Z Sebastianem Świderskim rozmawiał Robert Małolepszy.

źródło: Życie Warszawy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved