Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Rosjanie wierzą, że mogą grać lepiej

MŚ: Rosjanie wierzą, że mogą grać lepiej

- Wszyscy staramy się pokazać z jak najlepszej strony, tak jak tego oczekuje od nas nasz trener - powiedział Semen Połtawski po wygranym meczu z Kazachstanem. Przed Rosjanami ostatni mecz pierwszej fazy mistrzostw z Koreą Płd.

Czy macie odczucie, że reprezentacja Rosji jest w stanie poprawić swoją grę?

Nawet w to nie wątpię. Uważam, że grając z Serbią i Czarnogórą nie pierwsze spotkanie, a na przykład po dniu wolnym, mielibyśmy zupełnie inny rozkład sił – powiedział Aleksiej Werbow. – A tak nasza młoda reprezentacji musiała ciężko walczyć i nie wygrała. Widziałem jak denerwował się Siergiej Grankin. Pamiętam, jak na Olimpiadzie przed pierwszym meczem z Holendrami trząsłem się z nerwów i strachu, ale już w jednej czwartej finału podczas spotkania z Serbami czułem się zupełnie inaczej.Kapitan siatkarskiej reprezentacji Rosji Semen Połtawski po wygranym meczu z reprezentacją Kazachstanu powiedział, że Zoran Gajić daje szansę wszystkim zawodnikom, którzy są przygotowani do gry. – Wszyscy staramy się pokazać z jak najlepszej strony, tak jak tego oczekuje od nas nasz trener – cytuje słowa Rosjanina oficjalny serwis FIVB. – Z Kazachstanem zaczęliśmy grę w dość niezwykłym składzie. Jednakże cała nasza dwunastka to siatkarze najwyższej klasy i wszyscy mogą świetnie zagrać.

Pierwszy trener męskiej reprezentacji Rosji Zoran Gajić jest bardzo zadowolony z wyniku rozegranego dzisiaj spotkania z Kazachstanem, w którym jego podopieczni pokonali przeciwników w 3 setach. – Ten mecz potraktowaliśmy bardzo poważnie. Jestem zadowolony, gdyż rezerwowi pokazali się z jak najlepszej strony. Zachowywali się pewnie i grali profesjonalnie. A przed jutrzejszym, trudnym spotkaniem z Koreą podstawowi zawodnicy potrzebowali odpocząć, i to właśnie się udało – powiedział Gajić w wywiadzie dla kanału Sport.

O swoim najbliższym przeciwniku Gajić mówi: – Koreańczycy grają trudną dla nas siatkówkę. Oni, zarówno jak Chińczycy i Japończycy, prezentują szybką grę. Aby się im przeciwstawić na boisku, należy grać pewnie i w obronie, i w ataku. Takie spotkania powinni się rozstrzygać już w 3 setach, bo inaczej będą problemy, jak dziś u Serbów.

źródło: inf. własna, Sport Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved