Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ, gr. A: Polska nadal bez straty seta

MŚ, gr. A: Polska nadal bez straty seta

Póki co, na polską ekipę nie ma sił w MŚ. Dzisiaj podopieczni Raula Lozano kolejny raz odprawili rywali w trzech partiach i są jedynym zespołem na mundialu, który dotąd nie stracił seta.

Portorykańczycy rozpoczęli dosyć pewnie szybko obejmując prowadzenie 2:0. Polska reprezentacja nie potrafiła przełamać dwupunktowego prowadzenia rywali do stanu 5:3. Wtedy Daniel Pliński zatrzymał blokiem Jose Riverę, a asem serwisowym popisał się Michał Winiarski. Jeszcze przed drugą przerwą techniczną blokiem pograł Rene Esteves zatrzymując Winiarskiego i Portoryko prowadziło 12:10. Szybko jednak biało-czerwoni przechylili wynik na swoją korzyść, po błędach własnych zespołu rywali. O czas poprosił w takiej sytuacji trener Cardona, po którym udanie kontrę wykorzystał bardzo skuteczny Winiarski i Polacy prowadzili 14:12. Tuż po drugiej przerwie technicznej skuteczny na siatce był Daniel Pliński i przewaga Polski wzrosła do czterech punktów. Przy stanie 22:18 na boisku pojawił się Piotrek Gruszka a podopieczni Raula Lozano kontrolując sytuację zwyciężyli 25:22.

Od początku drugiej odsłony obydwie drużyny psuły wiele zagrywek, mimo to od początku partii trwała wyrównana walka. Przy stanie 4:4 niezwykle skutecznie w obronie zagrał Piotr Gacek, a już w następnej akcji zablokowany został plas Hectora Soto i Polacy objęli dwupunktowe prowadzenie 8:6. Przy stanie 12:8 o czas zmuszony był prosić trener Cardona. Tuż po nim Gruszka przekroczył linię a chwilę później Perez i Rodriguez zablokowali Świderskiego i na tablicy pojawił się wynik 13:13. Tym razem o czas poprosił Lozano ponieważ jego podopieczni zaczęli popełniać zbyt wiele indywidualnych błędów. Wyrównana walka utrzymywała się do stanu 19:19. Gdy Pliński zablokował Soto, Polacy wykorzystali kontrę a z piłki przechodzącej kolejny cenny punkt zdobył Wlazły, przewaga Polaków wzrosła do trzech punktów 23:20. Aut po zagrywce Escalante dał Polakom piłkę setową, którą wykorzystał Mariusz Wlazły.

Ostatnia partia meczu od początku układała się po myśli biało-czerwonych, którzy wyszli na prowadzenie 6:4 po bloku na Jose Riverze. Jednak gdy w polu zagrywki pojawił się Escalante, Polacy kompletnie nie potrafili poradzić sobie z zagrywkami tego zawodnika. Gruszka i Świderski byli bezradni, a Portorykańczycy wyszli na prowadzenie 9:6. Polakom udało się doprowadzić do remisu 11:11 po równie skutecznych zagrywkach Kadziewicza. Ambitni rywale po chwili znów odjechali biało-czerwonym na trzy punkty i przewaga ta utrzymywała się do stanu 21:18. Wtedy Polacy w swoim stylu rozstrzygnęli końcówkę. Pomogli im w tym trochę rywale dwukrotnie posyłając piłkę w aut, a złe przyjęcie piłki po zagrywce Daniela Plińskiego zakończyło spotkanie wynikiem 25:23 i 3:0 w setach.

Polska – Portoryko 3-0

(25-22, 25-22, 25-23)

Polska: Paweł Zagumny (4 punkty), Daniel Pliński (7), Łukasz Kadziewicz (9), Mariusz Wlazły (19), Michał Winiarski (4), Sebastian Świderki (9), Piotr Gacek (l) oraz Piotr Gruszka (2), Michał Bąkiewicz

Portoryko: Rivera Jose (7 punktów), Rivera Victor (9), Perez Aniel (2), Esteves Rene (2), Rodriguez Luis (4), Soto Hektor (18), Berrios Gregorry (l) oraz Bird Victor, Escalante Enrique (10)

źródło: FIVB, inf. własna