Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Eugen Bakumowski: Obrona i zagrywka siłą Niemców

Eugen Bakumowski: Obrona i zagrywka siłą Niemców

- Bardzo, bardzo cieszę się - tak na wiadomość o zwycięstwie reprezentacji Niemiec nad Francją 3:1 zareagował Eugen Bakumowski. Niemcy bez porażki prowadzą w grupie B a jutrzejszy mecz z Brazylią może dla nich być meczem o medal.

Zawodnik wielokrotnych mistrzów Polski do ostatniej chwili był na treningach kadry swego kraju. – Trener Stelian Moculescu do końca nie wiedział czy Robert Kromm z powodu kontuzji pojedzie na mistrzostwa świata – powiedział Eugen Bakumowski. – Skąd nasze zwycięstwa? W ostatnich miesiącach bardzo dużo pracowaliśmy nad obroną. Trener tłumaczył, że to na pewno nam pomoże. Jest mocna zagrywka. Gdy będzie ona stabilna, to kto wie jak się potoczy jutrzejszy mecz z Brazylią

Eugen Bakumowski oglądał niedzielny mecz Francja – Brazylia (3:1) i jak podkreśla, „to nie byli mistrzowie świata w normalnej dyspozycji. Popełnili oni zbyt dużo błędów.”Jak podkreślił Eugen Bakumowski kilku siatkarzy z reprezentacji Niemiec gra w lidze włoskiej. Niektórzy reprezentują Friedrichshafen, który w Lidze Mistrzów odgrywa w ostatnich latach czołową rolę. Z tego klubu są rozgrywający Simon Tischer oraz atakujący Jochen Schoeps. Obaj doskonale się rozumieją. Tischer jest leworęczny i jak podkreśla Eugen Bakumowski „wysoko skacze i doskonale zna swój fach.”

Eugen Bakumowski doskonale zna język polski. – Nauczyłem się m.in. od Romka Bartuzziego i Krzyśka Janczaka z którymi grałem w jednym klubie – powiedział. – Moim trenerem był też Zbigniew Jasiukiewicz.

O grze w Mostostalu myślał już wcześniej. Miał oferty z kędzierzyńskiego klubu, którego historię ostatnich lat doskonale zna i wie czym jest siatkówka w tym mieście. – Presji jednak nikt na nas nie wywiera – mówi. – Szefowie i kibice wiedzą, że jesteśmy na dorobku. Mamy przede wszystkim dobrze grać.

Eugen Bakumowski urodził się na Ukrainie i przed trzynastu laty wyjechał do Niemiec. Zna dziesięć języków, ostatnio zaczął uczyć japońskiego.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved