Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dobry mecz Asi Kaczor… ale porażka „Kobiet Trojańskich”

Dobry mecz Asi Kaczor… ale porażka „Kobiet Trojańskich”

„Kobiety Trojańskie” z Uniwersytetu Południowej Kaliforni, zagrały w miniony weekend wyjazdowy mecz, ważny dla układu tabeli. W Pauley Pavilon, w Los Angeles, czwarta obecnie ekipa rankingu krajowego, uległa 0:3 drużynie UCLA Bruins.

Spotkanie USC Trojans z UCLA Bruins przez wszystkich uważane było za wydarzenie minionego tygodnia w NCAA Division I. Nic dziwnego, że zostało wybrane do relacjonowania na żywo w Fox Sport Net, gdzie bezpośrednia transmisja opatrzona była komentarzami takich sław, jak Holly McPeak i Karch Kiraly.

Pięć punktów zdobytych przez Asię Kaczor ma początku pierwszego seta, dało USC prowadzenie 13:7. W odpowiedzi Katie Carter zdobyła pięć punktów pod rząd dla UCLA. W następnej akcji została jednak złapana pojedynczym blokiem przez Dianę Copenhagen, która już za chwilę także udanie zaatakowała. To doprowadziło wynik do stanu 15:12 dla USC. Po wzorcowych akcjach w ataku, w wykonaniu Carter i Nany Meriwether, przewaga USC stopniała do jednego punktu (21:20). Siatkarki USC odzyskały jednak w tym momencie skuteczność z początku seta, powiększając przewagę do trzech punktów (24:21). Potem nastąpiła ich fatalna seria, zakończona pojedynczym blokiem Meriwether ma Asi Kaczor. Po którym UCLA wyszła po raz pierwszy na prowadzenie w tym secie – 25:24. Z kolejnych sześciu akcji, aż pięć wygrały gospodynie, kończąc seta wynikiem 30:25.

W drugiej partii, do stanu 10:10 trwała walka „punkt za punkt”. Po ataku Katie Carter, zawodniczki Bruins wyszły po raz pierwszy w tej partii na dwupunktowe prowadzenie (16:14). Gdy następnych dziewięć akcji, przyniosło 7 punktów drużynie Bruins, a na tablicy pojawił się wynik 23:16 dla nich, trener USC wykorzystał drugi regulaminowy czas dla zespołu. Seta zakończyły gospodynie dwoma udanymi blokami na Copenhagen i Kaczor – 30:22 dla UCLA.

Trzecia partia należała zdecydowanie do gospodyń. W połowie seta prowadziły one 15:11. W drugiej części tej odsłony zawodniczki UCLA jeszcze bardziej przycisnęły przyjezdne – wygrywając 30:20.

Najlepiej punktującą zawodniczką tego meczu była Asia Kaczor, która dla USC zdobyła 18 „oczek”. Diane Copenhagen dorzuciła 12 „oczek”. Libero USC – Debora Seilhamer – zapisała na swoim koncie aż 22 udane obrony. Dla UCLA najlepiej punktowały Katie Carter (14 pkt) i Nana Meriwether (11 pkt).

UCLA Bruins – USC Women of Troy 3:0 (30:25, 30:22, 30:20)

Po tym meczu “Kobiety Trojańskie” mają rekord w rankingu krajowym 23-4 (zwycięstwa-porażki). Natomiast w tabeli Konferencji Pacyfiku (PAC-10) z rekordem 12-4 zajmują 4. miejsce.

W tym tygodniu USC Trojans zakończą fazę zasadniczą rozgrywek ligowych. Rozegrają dwa spotkania na własnym parkiecie, w Galen Center. W piątek, 24 listopada, podejmują Oregon, a na drugi dzień – Oregon State.

Zawodniczką minionego tygodnia w Konferencji Pacyfiku (PAC-10), została wybrana Christal Morrison z drużyny Washington. W dwóch zwycięskich meczach, rozegranych przez jej zespół w minionym tygodniu, zdobyła ona łącznie 45 punktów a dodatkowo popisała się 17 udanymi obronami. Morrison jest dziewiętnastą zawodniczką w historii rozgrywek ligowych w Konferencji Pacyfiku, które minimum trzykrotnie w ciągu sezonu uhonorowano tytułem „Zawodniczki tygodnia”. W tym sezonie natomiast, po raz pierwszy zdarzyło się, że aż dwie zawodniczki wybierano „Zawodniczką tygodnia” trzykrotnie. Oprócz Morrison, spotkało to Nanę Meriwether. Przypomnijmy, że dwa razy w tym sezonie „Zawodniczką tygodnia” wybierano także Asię Kaczor. Jeżeli zagra ona w dwóch meczach kończących w tym tygodniu sezon zasadniczy, na swoim normalnym poziomie, to być może dołączy do ekskluzywnego klubu siatkarek wybieranych „Zawodniczką tygodnia”, minimum trzykrotnie w sezonie.

źródło: inf. własna, usctrojans.cstv.com