Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > 10 tysięcy kibiców przywitało brązowe medalistki

10 tysięcy kibiców przywitało brązowe medalistki

Żeńska drużyna Serbii i Czarnogóry jest już w kraju, z wywalczonym brązowym medalem MŚ. Na lotnisku w Belgradzie czekało na siatkarki 10 tysięcy fanów. W cudownej atmosferze, ze łzami szczęścia w oczach, powitali brązowe medalistki.

Serbki zostały oficjalnie przywitane m.in. przez burmistrza Belgradu Nenada Bogdanovica, ambasadora Japonii w Belgradzie Tadashi Nagai, ministra edukacji i sportu Slobodana Bosnjakovica oraz vice- prezydenta serbskiej federacji siatkówki Nenada Golijanina.

Ten medal przywiozłyście dziś tu do nas dzięki waszej wielkiej odwadze i dzięki waszym niesamowitym zdolnościom. Życzę wam jeszcze wiele takich powitań jak to tutaj. Wasze sukcesy są dziedzictwem dla przyszłości – witał reprezentantki Serbii burmistrz Belgradu Nenand Bogdanovic.Chciałbym podziękować dziewczynom oraz władzom reprezentacji za ten wielki sukces, który osiągnęli. Także podziękowania należą się wszystkim sponsorom reprezentacji za ich wyjątkową pomoc, bez której nie moglibyśmy osiągnąć takich rezultatów – mówił vice – prezydent serbskiej federacji siatkówki Nenad Golijanin.

W Japonii osiągnęłyście ogromny sukces, przez co stałyście się idolami wielu dziewczyn w kraju. Życzę Wam szczęścia we wszystkim co robicie, w nadziei, że spotkamy się tutaj w za rok – powiedział minister Vuksanovic.

Największe uznanie należy się dziewczynom, które tak pilnie przygotowywały się do poszczególnych meczów. Osobiście miałbym takie życzenie byście stały się idolami dla młodych generacji. Wasza postawa była niesamowita i przewyższyła nasze najśmielsze oczekiwania. Wasz sukces otwiera w przyszłości nowe możliwości przed reprezentacją. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy choćby w najmniejszym stopniu przyczynili się do tego medalu – powiedział na powitaniu trener Mistrzyń Świata Zoran Terzic.

Serbki były bardzo zaskoczone i wzruszone. Kibice stawiając się tak liczną grupą sprawili im nie lada niespodziankę. Brązowe medalistki oprócz licznych kwiatów i prezentów od swoich kibiców otrzymały również upominki z Centrum Twórczego Gospodarstwa Domowego.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved