Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Turniej Grand Prix w Rzeszowie

Turniej Grand Prix w Rzeszowie

Rzeszów będzie gospodarzem turnieju World Grand Prix siatkarek w 2007 roku. Stolicę Podkarpacia odwiedzą za rok cztery świetne reprezentacje: Rosja, USA, Chiny oraz Polska.

To już pewne w 100 procentach. Na początku sierpnia (3-5.08) w rzeszowskiej hali Podpromie ogromne siatkarskie emocje. Przez trzy dni fani siatkówki z całego kraju emocjonować się będą pojedynkami na najwyższym poziomie.

Rosja to przecież aktualny mistrz świata z Japonii. Chinki – mistrzynie olimpijskie – prezentują także wysokie umiejętności, zwłaszcza, że przygotowują się do igrzysk w Pekinie. W Japonii zakończyły rywalizację na 5. miejscu.USA również zalicza się do najlepszych drużyn w świecie (na listopadowym czempionacie sklasyfikowane zostały na 9. pozycji). Miejmy nadzieję, że nasze „Złotka” po niepowodzeniach na japońskich parkietach, pozbierają się i znów będą, jak na podwójne mistrzynie Europy przystało, groźne dla najlepszych.

Sprawa organizacji w Rzeszowie turnieju Grand Prix została już potwierdzona. Obsada zawodów gwarantuje super emocje. To wprawdzie nie Liga Światowa mężczyzn, bo ona jest bardziej popularna i cieszy się wyższym uznaniem kibiców, ale i tak ogromnie się cieszymy się, że nasze miasto będzie gospodarzem imprezy o takim prestiżu – uśmiecha się Wiesław Radomski, prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej, członek zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Jestem pewien, że podobnie, jak podczas eliminacji do mistrzostw świata w 2005 roku, także w roku przyszłym, jako organizatorzy i kibice, spiszemy się na medal.

Po turnieju w Rzeszowie, Polki zagrają w Osace, a w ostatnim turnieju w Macau. Runda finałowa World Grand Prix w przyszłym roku zostanie rozegrana w chińskim Ningbo.

W sierpniu 2006 roku gospodarzem zawodów Grand Prix była Bydgoszcz. Zagrały wówczas drużyny Dominikany, USA, Włoch i Polski. To nie był udany turniej dla biało-czerwonych. W Rzeszowie, choć rywalki będą trudniejsze, na pewno dostarczą nam więcej radości.

Choć do zawodów pozostało jeszcze wiele miesięcy, to już po zakończeniu trwających w Japonii mistrzostw świata mężczyzn, do Rzeszowa na rozmowy z władzami miasta przyjadą prezesi Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Polskiej Ligi Siatkówki.

źródło: Dziennik Nowiny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved