Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Raul Lozano: Każdy mecz jest jak księga

Raul Lozano: Każdy mecz jest jak księga

Trzy mecze i trzy zwycięstwa, to obecny bilans startu polskich siatkarzy na Mistrzostwach Świata w Japonii. Raul Lozano odbiera sukcesy zespołu ostrożnie: - Każdy mecz jest jak księga, którą trzeba zamknąć i nie wracać do niej więcej.

W pierwszym secie meczu z Argentyną graliśmy bardzo dobrze blokiem i zagrywką. Mieliśmy pięć asów serwisowych! Później rywale zmienili rozgrywającego i musiało minąć trochę czasu‚ zanim rozpracowaliśmy jego styl gry. Więcej broniliśmy niż blokowaliśmy‚ ale to wynikało z urozmaiconego i sprytnego ataku Argentyńczyków. Nie liczę na razie małych punktów w poszczególnych setach. W ogóle nie podoba mi się ten przepis‚ że są one ważniejsze od wygranych partii. Jednak dopóki wygrywamy‚ to nie jest istotne. Staram się traktować każdy ostatni mecz jak księgę‚ którą trzeba zamknąć i nie wracać do niej.

Nie przygotowałem niczego specjalnego na kryzysowy moment. Nie boję się pierwszego przegranego seta. Powinien on podziałać jak szczepionka‚ uodpornić zespół i dodać mu jeszcze mobilizacji. Staram się przekonać zawodników‚ że ich najlepszym meczem będzie ten‚ który zaraz mają do rozegrania. To nie moja idea‚ można ją znaleźć w psychologii sportu. Nie mówię‚ że przylecieliśmy do Japonii po medal‚ ale to nie znaczy‚ że nie chcę go zdobyć. Mojemu zespołowi nie jest teraz potrzebna duża presja. Taka‚ jaka zjadła faworytów choćby podczas piłkarskich mistrzostw świata.Naszą silną stroną jest to‚ że mam do dyspozycji 12 zawodników‚ mogę zrobić zmianę w dowolnym momencie i drużyna gra na takim samym poziomie. Na razie walczymy podstawowym składem. Wychodzę z założenia‚ że dopóki coś się nie psuje‚ to nie ma sensu zmieniać i ryzykować. Jeśli będzie trzeba‚ zrobię nawet sześć zmian‚ ale taki moment jeszcze nie nadszedł. Cieszę się‚ że mój zespół gra każdy mecz z taką determinacją‚ jakby był pierwszy w turnieju‚ w którym trzeba dać z siebie wszystko. Trzeba uważać‚ bo w tak długiej imprezie jeden występ może wiele zmienić.

Wypowiedzi Raula Lozano zebrał Rafał Bała – Przegląd Sportowy

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved