Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Piwosze pokonani przez Górników

Piwosze pokonani przez Górników

Brzescy siatkarze wygrali tylko pierwszą partię spotkania 8. kolejki II ligi mężczyzn, z Górnikiem Radlin. W kolejnych setach gospodarze pokazali klasę, wygrywając odpowiednio do 12, 14 i 10.

Pierwszy set bez wątpienia był najciekawszą partią tego meczu. Na początku gra toczyła się wyrównanie, jednak przy stanie 8:5 dla Brzeska, goście wzięli się ostro do roboty zdobywając 8 piłek z rzędu i doprowadzając do stanu 16:5. Wynik ten osiągnęli dzięki bardzo skutecznym i efektownym blokom. Złą passę Górnika Radlin przerwał w końcu Mariusz Prudel, który po ładnym ataku zdobył 6 punkt dla swojej drużyny. Był to przełomowy moment w radlińskiej drużynie: ekipa Marka Przybysza wręcz oczarowała kibiców swoimi genialnym zagrywkami oraz blokami. Wreszcie zaczęła funkcjonować obrona. Górnicy zapisywali na swoim koncie kolejne ważne punkty. 12 punkt dla gospodarzy zdobył Jakub Stabla, który skutecznie atakując z trudnej i niewygodnej piłki całkowicie zaskoczył przeciwników. Warto również wspomnieć o znakomitej postawie Andrzeja Smiatka, który stawiając pojedynczy blok zapisał 22 punkt dla Górnika i tak ze stanu 20:8 gospodarze zdołali doprowadzić do tylko jednopunktowej przewagi gości 23:22. Niestety w samej końcówce zawodnicy z Brzeska zaprezentowali dwa mocne ataki i wygrali tego seta 25:23.

Kolejne trzy partie pokazały już, kto jest silniejszy w tej rywalizacji. Gospodarze całkowicie rozbili brzeską drużynę. Kibice mogli być świadkami bardzo dobrej gry w każdym siatkarskim elemencie. Górnicy spokojnie prowadzili swoją grę nie pozwalając dogonić się rywalom, którzy w trzeciej partii grali już, jakby całkowicie pogodzili się z porażką: mieli problem przede wszystkim ze skuteczną obroną oraz przyjęciem zagrywki. W rezultacie Okocimski Brzesko został wręcz znokautowany przegrywając nisko trzy kolejne sety do 12,14 i 10 a w całym spotkaniu 1:3.

Zdaniem kibiców Górnika Radlin: To był jeden z lepszych spotkań w wykonaniu naszej drużyny. Pierwszy set, choć przegrany bardzo wszystkim się podobał – niesamowite jak chłopcy się podnieśli i nadgonili aż tyle punktów! Kolejne sety, to była już czysta przyjemność! Jeśli chodzi o naszych zawodników, każdy dziś pokazał się z ładnej strony. Najlepszy był Mariusz Prudel- to taki nasz radliński Mariusz… Wlazły! Chłopak jest dobrym atakującym i ma skuteczną zagrywkę. Jeśli nasi zawodnicy będą grać tak jak dziś, to jeszcze nie raz wszystkich zaskoczą.

Górnik Radlin- Okocimski Brzesko 3:1

(23:25, 25:12, 25:14, 25:10)

Składy:

Górnik Radlin: Bednarz, Prudel, Lip, Grzegoszczyk, Stabla, Marzecki, Majenta (libero) oraz Smiatek, Gilner, Barteczko.

Okocimski Brzesko: Mardoń, Socha, Poprawa, Olszewski, Kłosiński, Kostrzewa, Kural (libero) oraz Wójtowicz, Szczepanik, Gawenda, Gibes, Mleczko.