Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Francuska rewelacja

MŚ: Francuska rewelacja

- To wielka rzecz pokonać Brazylijczyków. Teraz droga do półfinału stanęła przed nami otworem – wyznał kapitan reprezentacji Francji, Stephane Antiga, po niespodziewanie wygranym meczu z mistrzami świata oraz mistrzami olimpijskimi.

W Fukuoce Francuzi pokonali Brazylię 3:1 (20:25‚ 25:22‚ 25:23‚ 29:27)‚ a bohaterem meczu był 23-letni Romain Vadeleux‚ zawodnik który doJaponii miał w ogóle nie lecieć.

Środkowy zespołu Paris Volley zdobył wczoraj 17 punktów‚ myląc się w ataku tylko raz! Francuzi‚ którzy w finale tegorocznej Ligi Światowej przegrali z Brazylijczykami 2:3, przed mistrzostwami świata mieli ogromne kłopoty kadrowe. Ze składu wypadli Sebastien Ruette i Vincent Monmeat.Kilka dni przed rozpoczęciem mundialu selekcjoner trójkolorowych Philippe Blain stracił kolejnego gracza, Jeana-Charlesa Monneraye. – Jestem pod wrażeniem gry rywali. Rozegrali znakomite zawody – powiedział po meczu trener Brazylijczyków Bernardo Rezende. Zapomniał dodać‚ że koszmarnie zagrali jego podopieczni‚ którzy popełnili 37 niewymuszonych błędów. To liczba kompromitująca nie tylko w przypadku najlepszego zespołu świata‚ który w kolejnych sześciu spotkaniach nie może pozwolić sobie już na porażkę.

Niespodziewanym liderem grupy B są Niemcy‚ którzy we wtorek i środę zmierzą się z Brazylią i Francją. Bez porażki pozostają także w grupie C Bułgarzy i w grupie D Serbowie. No i oczywiście liderzy grupy A Polacy.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved