Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Mistrzynie świata myślą już o mistrzostwach Europy

Mistrzynie świata myślą już o mistrzostwach Europy

- Wszyscy musimy przede wszystkim odpocząć - przekonuje szkoleniowiec rosyjskiej ekipy, Giovanni Caprara, po powrocie zespołu z championatu. - Czasu nie mamy na to zbyt dużo.

Niebawem zawodniczki zaczną grać w europejskich pucharach i rozgrywkach krajowych. Potem będzie trzeba dobrze przygotować się do mistrzostw Europy, żeby również zwyciężyć w przyszłym roku – dodaje włoski szkoleniowiec.

Na pytanie dziennikarzy czy nie było mu przykro gdy w półfinale Rosja eliminowała Włochy Caprara odpowiedział, że nie. – Myślę, że zdobywanie mistrzostwa świata jest bardzo przyjemne niezależnie z kim się tego dokonało – powiedział trener Rosji. – Dla cudzoziemca radość ze złotego medalu jest podwójna, gdyż praca bywa trudniejsza.Jedna z czołowych rosyjskich siatkarek Jekatierina Gamowa powiedziała, że „ona i koleżanki nie jest przyzwyczajona do takiego zainteresowania jakie towarzyszy po zdobyciu złotego medalu.”

W trakcie mistrzostw dzwoniono i mówiono, że kibice przeżywają nasze występy – mówi jedna z czołowych rosyjskich siatkarek. – Jednak to co zobaczyliśmy po powrocie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Nie uważam, że nasz sukces jest jakiś nieoczekiwany. W ostatnich latach zajmowałyśmy czołowe lokaty w ważnych międzynarodowych turniejach. Gdy jednak po ostatniej akcji piłka spadła na parkiet, byłam przekonana że sędzia coś zakwestionuje, do czegoś przyczepi się. A tu nic takiego nie stało.

Warto podkreślić, że kibice w Muszynie będą jednymi z pierwszych, którzy zobaczą w akcji znakomite rosyjskie siatkarki Jekatierinę Gamową i Jelenę Godinę. 29 listopada Dynamo Moskwa rozegra u siebie mecz w Lidze Mistrzyń z Vakifbankiem Guenesem Stambuł, a 5 grudnia spotka się na wyjeździe z Muszynianką-Fakro (początek 18.00).

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved