Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marek Carzyński: Gramy tylko o najwyższe cele

Marek Carzyński: Gramy tylko o najwyższe cele

W grudniu zaczyna się kolejny sezon PLS-u. Do tytułu pretenduje kilka ekip w tym olsztyński PZU AZS - według kierownika ekipy Marka Carzyńskiego grający tylko o najwyższe cele.

Już za niespełna miesiąc kibiców siatkówki w Polsce czekają ogromne emocje, kolejny sezon zainauguruje Polska Liga Siatkówki. Zespoły, które 16 grudnia wystartują w rozgrywkach powoli kończą okres przygotowawczy do nowego sezonu, finalizując ostatnie transfery, rozgrywając ostatnie mecze kontrolne. Jednym z faworytów do złotego krążka jest trzecie drużyna minionego sezonu PZU AZS Olsztyn. – Stawiamy sobie tylko najwyższe cele – mówi kierownik akademików, Marek Carzyński. – Dla nas sprawa jest jasna, tak jak inne zespoły, będziemy walczyć o mistrzowski tytuł, a jak będzie..? Zobaczymy na koniec sezonu.

Latem zespół z Olsztyna pożegnał się z trzema zawodnikami. Maciej Alancewicz przeszedł do pierwszoligowego Pronaru OSiR Hajnówka, Marcin Nowak od nowego sezonu zagra w Mostostalu Kędzierzyn- Koźle, a Piotr Gruszka po rocznej przygodzie w klubie ze stolicy Warmii i Mazur powrócił do Bełchatowa. W ich miejsce pozyskano Richarda Lambournea, Sinana Cem Tanika, Marcina Lubiejewskiego oraz młodziutkiego Michała Kubiaka. – To dobrzy zawodnicy. Wprowadzili do zespoły bardzo dobrą atmosferę, także pod względem umiejętności prezentują wysoki poziom – komplementuje nowe nabytki Carzyński.Osobą, która ma ułożyć wszystkie elementy w całość i sprawić by mistrzowski tytuł powrócił do Olsztyna po 24 latach jest Ireneusz Mazur, twórca potęgi bełchatowskiej Skry, który na stanowisku szkoleniowca PZU AZS zastąpił Waldemara Wspaniałego. – Irek jest doświadczonym trenerem, z dużym bagażem doświadczeń – mówi kierownik. – Wprowadził wiele spokoju w zespole i gra zespołu zaczyna się dobrze układać.

Mimo że w przygotowaniach nie uczestniczą Lambourne, Zagumny, Grzyb i Bąkiewicz, Carzyński spokojny jest o ich formę jak i zgranie z resztą drużyny – Oni przez cały okres przygotowywali się z kadrą przed mistrzostwami – mówi. – Zgranie zespołu jest ciągle przed nami, jednak myślę, że czas na to wystarczy aby zespól się zgrał i walczył o najwyższe cele – kończy Carzyński.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved