Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kazimierz Pietrzyk: Duże nadzieje na czwórkę

Kazimierz Pietrzyk: Duże nadzieje na czwórkę

- Cała prawda o formie polskiej reprezentacji, wyjdzie w drugiej rundzie, kiedy trzeba będzie zagrać z silniejszymi zespołami - mówi prezes Mostostalu Kędzierzyn-Koźle, Kazimierz Pietrzyk.

Na razie zespół gra znakomicie. Ma wyraźną przewagę nad rywalami. Są duże nadzieje nawet na czwórkę.

Zdaniem szefa Mostostalu Polska zakończy rywalizację w grupie A bez porażki. W drugiej rundzie będzie miała przewagę nad Rosją jednego zwycięstwa i dobrą pozycję wyjściową do walki o półfinał.Mieliśmy dużo miesięcy przygotowań, trener dostał co chciał więc forma powinna być dobra – mówi prezes Pietrzyk.

Za niespełna miesiąc wystartuje Polska Liga Siatkówki. Będzie to jej szósty sezon. Prezes Mostostalu był jednym z jej założycieli.

O tych pięciu latach mogę mówić tylko pozytywnie – powiedział prezes Pietrzyk. – Pomysł sprawdził się. Spółka Akcyjna daje pieniądze klubom. Nie są może one tak wielkie jak w piłce nożnej, ale na pewno w budżecie potrzebne. Wcześniej tylko dopłacaliśmy związkowi.

Prezes Mostostalu podkreślił, że transmisje telewizyjne pozwalają na podpisywanie umów sponsorskich.

Kluby dostają od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy – mówi szef Mostostalu. – Mój klub dostał w ostatnich pięciu latach około ośmiuset tysięcy, a mieliśmy przecież w tym czasie również lata chude. Na pewno wzrósł poziom organizacyjny meczów. Męska ekstraklasa jest po prostu lepsza.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved