Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Porażka Olimpii z Częstochowianką

II liga: Porażka Olimpii z Częstochowianką

W minioną sobotę jaworska Olimpia podejmowała lidera tabeli - zespół z Częstochowy. Team spod Jasnej Góry był za silny na "Olimpijli", pokonując je 3:0, w hali przy Placu Bankowym.

Początek spotkania należał do przyjezdnych, które objęły prowadzenie 6:3. Jaworzanki w porę się jednak przebudziły i tuż po chwili doprowadziły do remisu 7:7. Dalej oglądaliśmy walkę „punkt za punkt” aż do stanu 17:17. Wtedy to akademiczki złapały wiatr w żagle zdobywając seryjnie punkty. „Pomagały” im w tym podopieczne Lesława Chrzanowskiego popełniając masę prostych błędów zarówno w obronie jak i ataku.

Druga partia wyglądała bliźniaczo do pierwszej. Wyrównana walka toczyła się jedynie momentu, gdy na tablicy wyników widniał rezultat 16:16. Następnie zawodniczki znad Nysy Szalonej zafundowały swoim kibicom festiwal własnych błędów, co odbiło się czkawką na końcowym wyniku seta.Trzecia i jak się później okazało ostatnia odsłona toczyła się pod akademiczek, które utrzymywały kilkopunktową przewagę nad rywalkami. Co prawda „Olimpijki” zdołały zbliżyć się do Częstochowianek na róźnićę jednego „oczka” (16:15 dla AZS-u), ale to było wszystko na co stać było Jaworzanki tego dnia.

Olimpia Jawor – AZS Częstochowianka 0:3

(19:25, 19:25, 18:25)

W zespole Olimpii zagrały: Malwina Basa, Dorota Pawlak, Anna Katyńska, Patrycja Kurek, Justyna Malczyk, Anita Gajda, Marcelina Wyszomirska (libero) oraz Marta Śliwka, Aleksandra Deptuch, Iwona Mycek, Dagmara Jaremko i Katarzyna Totczyk

Zobacz również:

II liga, grupa 2 kobiet – Wyniki i tabela

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved