Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga mężczyzn: Joker lepszy od Skry II

I liga mężczyzn: Joker lepszy od Skry II

Niedzielny mecz Jokera Piła ze Skrą II Bełchatów, przyniósł zapowiedziane emocje. W każdym z setów siatkarze obu ekip zapewnili zgromadzonym w hali przy Żeromskiego, moc wrażeń.

Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o 17.30, wtedy to piłkę do gry wprowadził zawodnik miejscowego Jokera. Początek meczu był niezwykle wyrównany, żadnej z ekip nie udało się uzyskać kilkopunktowej przewagi. Na tablicy wyników często widniał rezultat remisowy. W dalszej części seta, gospodarze, za sprawą dobrze spisującego się Michała Lacha odskoczyli na dwupunktowe prowadzenie, które trwało do końcowej fazy pierwszej odsłony. Wtedy to przyjezdni doprowadzili do remisu, przedłużając szansę na zwycięstwo w pierwszym secie. Niestety szyki bełchatowian pokrzyżowali podopieczni Sławomira Gerymskiego. Dzięki dobrej grze w bloku oraz w polu zagrywki zakończyli partię w stosunku 25:22.

Początek drugiej odsłony, był niemal lustrzanym odbiciem tego, co zobaczyliśmy w secie poprzednim. Walka punkt za punkt trwała do połowy partii. Od tego momentu gospodarze powiększali przewagę nad zawodnikami z Bełchatowa. Pierwsze skrzypce w zespole Jokera grali: Lach, Winnik oraz zastępujący kontuzjowanego kapitana pilan Przemka Lacha Piotr Świerżewski. Dwaj pierwsi popisywali się znakomitymi atakami, natomiast Świerżewski brylował w pilskim bloku. Na nic zdały się przerwy oraz zmiany, jakie dokonywał szkoleniowiec Skry. Rozpędzeni Jokerowcy zdobyli 25 punktów przy zaledwie 17 gości i na tablicy widniał wynik 2:0 dla Pilan.

Pierwsze akcje trzeciej partii niedzielnego spotkania, zapowiadały szybki koniec meczu i łatwe zwycięstwo Pilan. W dalszym ciągu świetnie spisywała się wcześniej wymieniona trójka. Wspomagana również przez Stanisława Pieczonkę przez większość seta prowadziła. Różnica nie była duża, ale bezpieczna. Nieco uśpieni zawodnicy Jokera, pozwolili wyrównać gościom, by chwilę później stracić pewne prowadzenie. Bełchatowianie powrócili z dalekiej podróży. Dobra gra w obronie oraz ataku pozwoliła zakończyć pomyślnie trzecią odsłonę spotkania, dając tym samym znak, że mecz się jeszcze nie skończył. Trzeci set zakończył się atakiem Macieja Zajdera, który zapewnił zwycięstwo w trzeciej partii 25:21.

Czwarty set, był ostatnim, rozegranym w niedzielę 19. listopada. Po porażce w poprzedniej partii, podopieczni Sławomira Gerymskiego wyszli na parkiet niezwykle zmotywowani, co znalazło odzwierciedlenie w grze Pilan. Od początku siatkarze znad Gwdy wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, która tylko pod koniec na moment została zachwiana. Przy stanie 22:21 dla gospodarzy, niechlubną serią popisali się goście, a mianowicie Gunia oraz Bartodziejski[/b]. To im zawodnicy z grodu Staszica zawdzięczają trzy kolejne oczka, które kończą czwarta odsłonę i cały mecz 3:1.

W drużynie gospodarzy na słowa pochwały zasługuje Łukasz Szablewski, który zastąpił w połowie spotkania nominalnego rozgrywającego Mariusza Sygułę. 18-latek, wychowanek Maratonu Świnoujście, a bieżącego sezonu grający w pierwszym zespole Jokera, popisał się kilka znakomitymi rozegraniami, dzięki którym atakujący Jokera nie mieli większych problemów ze skończeniem akcji. Bardzo dobre spotkanie po raz kolejny rozegrał środkowy, Piotr Świerżeski. W spotkaniu z Bełchatowem dzielił i rządził pod siatką, zdobywając cenne punkty dla swojej drużyny. W szeregach gości, na słowa uznania zasługuje Dominik Witczak. Niestety koledzy zespołu mimo usilnych starań nie zdołali pomóc Dominikowi i jednocześnie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

VKS Joker Piła – Skra II Bełchatów 3:1

(25:22, 25:17, 22:25, 25:21)

VKS Joker: Pieczonka, M. Lach, Świerżewski, Syguła, Sobczyński, Winnik, Krajewski (L) oraz Paciukanis, Szablewski, Kaczorowski, Zbierski.

KS Skra II Bełchatów: Witczak, Błoński, Zajder, Kaczarek, Bartodziejski, Skolimowski, Dłubała oraz Kotas, Gunia, Kolanek, Woźniak