Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Hector Soto: Polacy tworzą bardzo mocną drużynę

Hector Soto: Polacy tworzą bardzo mocną drużynę

Był on pierwszym portorykańskim siatkarzem w lidze włoskiej‚ jednak już za kilka tygodni będzie przecierał szlaki w japońskiej V-League. Hector Soto podpisał kontrakt z Osaka Panthers.

Szczególnie zależy mu teraz na tym‚ by podczas mistrzostw świata pokazać się swoim przyszłym pracodawcom. Wychodzi mu to znakomicie. Prowadzi w klasyfikacji na najlepiej punktujących‚ dystansując takie gwiazdy jak Ivan Miljkovic czy Franz Granvorka.

Hector Soto urodził się w Stanach Zjednoczonych, skąd szybko przeniósł się do Portoryko –Mieszkaliśmy w Stanach‚ ale mój ojciec często kursował w interesach między Nowym Jorkiem a San Juan. Wreszcie‚ kiedy miałem sześć lat‚ osiedliśmy w Portoryko. Z dzisiejszej perspektywy bardzo się z tego cieszę. W San Juan podoba mi się o wiele bardziej niż w Nowym Jorku. Przede wszystkim – jest cieplej… Kiedy byłem studentem, dostałem stypendium na uniwersytecie w Indianapolis. Stamtąd wyjechałem do Tunezji. Zauważyli mnie łowcy talentów z Europy i tak trafiłem do Belgii – mówi portorykański przyjmujący, który w zespole mistrza Belgii – Noliko Maaseik spędził jeden sezon.Soto z Maaseik przeniósł się do Włoch – Trzy lata spędziłem w Serie A2‚ w klubie z Cagliari‚ z którego rok przed moim przyjściem odszedł Piotr Gruszka. Dopiero rok temu awansowałem z zespołem z Sardynii do Serie A. Gwiazda reprezentacji Portoryka oprócz Piotra Gruszki zna także Sebastiana Świderskiego. W Italii grałem przeciwko Sebastianowi w poprzednim sezonie. To bardzo dobry zawodnik. Jeszcze kilku chłopaków kojarzę‚ ale nie pamiętam ich nazwisk.

Hector Soto pytany o kadrę Raula Lozano odpowiada. – To zdecydowanie najsilniejszy zespół w naszej grupie. Niektórzy zawodnicy mogą się wydawać nieco wolni‚ ale wszyscy tworzą razem mocną drużynę. Nie zamierzam jednak poddać się już przed meczem

Z Hectorem Soto rozmawiał Rafał Bała – Przegląd Sportowy

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved